Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook si myslí že jsou zapojeny sluchátka

Ahoj,

mám asi 5 let starý model HP Pro book 6450b (win 10, 64b) udržovaný, vždy do jacka dám sluchátka a hrajou sluchátka, po odpojení hraje repro.

Nyní jsem odpojil sluchátka a repro nehraje, notebook píše že stále hraje do sluchátek, vypadá to na problém s jackem, je to tak? - S tím se asi smířím (je to stařík a jacka používám dost často), ale nedokážu přijít na to, jak ve windows přepnu výstup zvuku na repro.

Poradí někdo?

Notebook jsem nepolil, nespadl ani nijak nepoškodil.
Ovládací sw zvukovky je IDT HD sound.

1/Zkus NTB restartovat - softwér se mohl seknout.
2/Zkus tam jack opakovaně strčit a jemně s ním viklat do stran
3/Mohl jsi tam jack nacpat silou a mohly se nějak spojit kontakty v zásuvce
- jednoduchý problém, těžká rada, jak to jednoduše opravit.

Vyzkoušej prvně 1/ a 2/

Konektory sluchátka zostali po vytiahnutí sluchátka rozpojené. Príčina je asi únava materiálu, alebo sa tieto pliešky konektorov o niečo zadrhli, alebo tam vnikol nejaký malučký predmet (prekážka), ktorý bráni spojeniu konektorov. Je treba zabezpečiť ich spojenie (zoskratovanie). Začal by som vyfúknutím a potom štetinami z kefy dĺžky cca 25 mm a dlhšími sa pokúsiť naslepo očistiť tento priestor kontaktov.

Pochybuju, že se tí bude chtít to rozdělat, odpájet, hledat vhodnou zásuvku a zpět to pájet.

Odstraň horní kryt NTB a pokud se dostaneš k zásuvce jacku, rozlom na ní bakelit, odstraň závadu (+ všechny nalezené spojené kontakty trvale rozpoj ) a udělej si připájením drátů ke koupené stereo zásuvce vývod mimo NTB (prodlužku), původní zásuvku, až se ti to podaří zprovoznit, zalep patexem.

http://www.tme.eu/details/fc68133/konektory-jack/c liff/jy039-5p-fc68133/
http://www.tme.eu/details/fc681374v/konektory-jack /cliff/

zn. hlavně se s tím nesrat :)

Noto je častý problém HP , mám ještě starý HP671b to je něco podobného , prima ntb ale zrovna na tomhle se šetřilo , mě zase odešla takhle čtečka SD karet , taky jsem ji často používal . U toho jacka jestli tomu trochu rozumíš by se to dalo nově napružit , posvítit si do té zdířky nějakou led svítilničkou a dlouhou jehlou to opravit . Zlomené to asi nebude , ale chce to se na nějaký takový kousek podívat jak to funguje aby jsi byl trochu v obraze .Pájet tam něco nového bych moc nedoporučoval , já tedy osobně jsem "masťák" a udělal bych možná víc škody než užitku a to už jsem něco letoval , pájel :)