Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz na procesor (pro m-pola)

Ahoj,

Mám dotaz na procesor Intel i7 4771

Jaký máte v současné době názor na ten procesor?
Mám možnost jej pořídit použitý za slušnou cenu i s použitou deskou ASRock Fatal1ty Z97 Profesional.

Není u tohoto procesoru někde zakopaný nějaký potencionální pes, kterého jsem přehlédnul?
V testech nevypadá špatně, ale je starý skoro 3 roky.

Zajímá mě spíše hledisko parametrů technických (ani tak ne poměr cena/výkon)

nesleduji desktopovou scénu, řekl bych, že je to slušný procesor, jen o málo rychlejší než je můj notebookový dokonce ivy bridge (všude dostupné přetaktování turba 400MHz nemělo smysl, protože je to nad rámec chlazení, ikdyž 4GHz na jedno jádro má pěkný efekt). Nevím, jestli nárust z 6 na 8MB cache se projeví. Ale HD4600 rozhodně se s ani přetaktovanou HD4000nedá srovnat.