Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NAS server do domácnosti

Zdravim,

mám dotaz. Chci si domů pořídit NAS server a ukládat si na něj širokou škálu věcí.
Nikde jsem nezjistil, zda po nastavení NASu vypadá prostředí jako například internet.stránka
nebo je prostředí úplně jiné. Chtěl bych si třeba roztřídit fotky z dovolené a zaheslovat je.
Pokud možno tak, aby celé to prostředí vypadalo tak, jak budu chtít já.

Je tu nějaký profík, který ví co a jak? Díky

Prostředí toho NAS serveru po připojení z PC či mobilu/tabletu.

Chtěl bych si ho kompletně zvolit sám a připojovat se na něj rovnou pod doménou např. novákovi.cz
Tam by byly uloženy fotky rodiny Nováků pod heslem.

A nebo je k tomu co chci zapotřebí úplně jiný typ serveru?

Pokud si domenu koupis a nasmerujes ji na vlastni pevnou verejnou IP adresu, pak se muzes pripojovat k NAS pod touto domenou a klidne si prohlizet fotky nebo pristupovat k dokumentum. Vyrobci NAS nabizi aplikace pro mobil, ktere ti to umozni. Samozrejmosti je prihlaseni.

I bez domeny muzes pristupovat pod jmenem, jen to bude treba novakovi. Tohle vyrobci NAS serveru umoznuji.