Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dual boot XP/WIN 7 boot z XP

Ahoj,
mám 2 disky:
C: = win XP (aktivní, boot)
D: = windows 7

Bootuju z XP do XP. Potřeboval bych nainstalovat dualboot na disk C: kde mám windows XP. Mělo by to fungovat tak že pokud odpojím disk D pořád bych se měl dostat (nabootovat) aspoň do windows XP (disk C) takže z toho je jasné že by se vše mělo nainstalovat na disk C:

Lze to? Jak?

Díky

Aktívny a primárny boosektor "zavádzač" (u teba zrejme MBR) môže byť výhradne situovaný len na jednom z primárnych fyzických hdd z ktorého sa načíta spolu s bootmanažérom určeným k výberu systémov - dualboot.

Po odpojení hdd je nutné opraviť (fix) zavádzač na pripojenom hdd na ktorom je nainštalovaný druhý OS Windows.

FixMbr sa opravuje z inštalačného média (ISO/USB) Windows po nabútvaní PC.