Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Power supply surges - vypnutie systému /harddisk

Zdravím. Mám problém s vypnutím systému pri preťažení (napr zapnutá hra) s následnou obrazovkou "Power supply surges..."

Viem, že mnohé prípady súvisia s pokazeným HW, ale predtým ako budem zisťovať, ktorý komponent budem musieť kúpiť nový, by som sa chcel uistiť či môže byť chyba a riešenie aj inde. Asi pred dvoma dňami som pridal do zostavy jeden starší harddisk a včera sa mi prvýkrát, počas spustenej hry, vypol a reštartoval pc s obrazovkou Power supply surges. Doteraz som so zostavou nemal žiadny problém, pc funguje už dlho, taktiež nikdy nebol problém s prúdom. Usúdil som, že to bude možno kvôli práve tomuto dodatočnému hardisku, či zdroj nie je slabý na toľký HW, tak som ten hdd vyhodil z pc. No dnes sa mi pc reštartoval takto druhýkrát (opäť len pri zaťažení), tak neviem kde by mohla byť chyba. Či sa niečo neprenastavilo v BIOSe, tým ako som pridal ten hdd, žeby sa to vyriešilo prostými zmenami v nastaveniach alebo tak. Kde by mohol byť problém? :/

Moja zostava:
Windows 10 x64
Intel Core i3-3225 3.30GHz
Nvidia Geforce GTX 760
Doska Asus P8H77-V LE
RAM 8 GB, HDD Western Digital 1TB
Zdroj SEASONIC G-550

Vopred ďakujem

I've disabled the "ASUS Anti-Surge" on the ASUS motherboard's bios and NO crashes yet, thanks all.

Tehhle to vyřešil razantně, jiný udělal downgrade BIOSu…

zdroj

Jestli se to natvrdo vypne (ne restartuje), hledej problém v hw, nejdřív bych zkusil jiný zdroj. Restart při chybě jde zakázat, třeba to něco napíše.

Ďakujem za rýchlu odpoveď!
No čítal som niečo navyše aj na internete, zdá sa že viacerí odporúčajú túto funkciu vypnúť. No popravde sa obávam toho, aby to nejako nepoškodilo HW alebo podobne...
PC po tom čo sa vypne, aj znova sám naskočí. Tak dúfam, že hw problém to nie je. Žeby tým pridaním harddisku sa bios nejako rozladil alebo čo..? Ozaj kým som ho nepridal tak som takýto problém nemal.