Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samovolne vypinanie laptopu

ahojte,,,vela x som cital vase prispevky a vela x mi pomohli pri opravach roznoch notebokov,,nakolko je to moj konicek.tento x si ale neviem dat radu a preto sa obraciam na vas.takze pred nedavnom som si kupil za par korun udajne pokazeny laptop ze vypina,,jedna sa o laptop toshiba satellite a660-11m:SATELLITE
A660-11M PART NUMBER: PSAW3E-01100TEN
Windows® 7 Home Premium 64-bit (pre-installed, Toshiba-HDD recovery)
Intel® Core™ i7-720QM Processor
40.6cm (16.0”) , Toshiba TruBrite® HD TFT High Brightness display with 16 : 9 aspect ratio and LED backlighting
Hard disk 500 GB
Velvety Black with matt black keyboard
4,096 (2,048 + 2,048) MB, DDR3 RAM (1,066 MHz)
NVIDIA® GeForce® GT 330M with CUDA™ technology
maximum life : up to 3h20min (Mobile Mark™ 2007) weight : starting at 2.62 kg W x D x H : 380.5 x 254.0 x 28.0 (front) / 35.6 (rear) mm

zo zaciatku som si myslel ze pricinou bude prehrievanie a upchaty ventilator,,popripade stara pasta na procesore,,,takze prepastovane vycistene a laptop stale vypina,,,ked si sledujem teploty tak jadra maju v klude cca 48 stupnov co je nic nakolko i7cky znesu 100 stupnov a pri cca 90 stupnoch by az mali vypinat,,,,grafika 41 stupnov a hdd 32 stuponov,,,takze o prehrivanie teda isto nejde,,,preco teda znicoho nic vypne??skusal som aj iny hdd,novu instalaciu windowsu,ine ramky,reset biosu,odpojenie pamatovej baterie,externy display,,,dokonca som poodpajal vsetky komponenty a nechal ist len cisto zakladnu dosku na nabijacke a aj tak vypina.vypne sa aj v BIOSE.hned po vypnuti (cvaknutie ako ked vyberiete baterku a nabijacku) ide opat zapnut,,,ked ho nezatazim tak niekedy dokaze aj ako tak trochu ist,,,napriklad prehra film,,,ale ako nahle ho trochu viac zatazim tak sa vypne.ci na novej baterke ci bez nej len na nabijacke-vypne sa.napada ma uz len jedna vec a to ze ci tam je spravny bios.na maticnej doske (NWQAA LA-6062P) je nalepka ze bios by mal byt: NWQAA V1.50/U22 8039...teda bios 1.50...na oficialnej sttranke je aktualizacia biosu na 2.3WIN.sranda je ze ked sa pozriem do mojho aktualneho biosu tak je tam bios 1.9...neviem ako sa tam dostal ale clovek ktory vlastnil tento laptop ho tam isto nedaval...ked som ho skusal preinstalovat ,,,samozrejme ta oficialna stranka toshiba poskytuje zmenu biosu len cez utility,,tak vzdy pri poslednom bode ,,kedy ma zacat flashovat novy bios,,tak laptop prestane na ten program reagovat,,,(len na ten program)alebo sa vypne...premyslal som aj nad flashnutim biosu z usb kluca ,,lenze fakt nikde neviem najst ten kompatibilny bios bez tej utility,,aby som si mohol spravit bootovacie usb,,,,to je jedna vec,,,,a druha,,,ze co ked mi pri tom flashovani biosu vypne laptop??vtedy uz nespravim nic,,poprosim teda o vsetky mozne rady,,vyskusam a rad sa prinaucim,,rozhodujem sa nad kuupou druhej zakladnej dosky ktora nieje najlacnejsia ale pred tym nez ju kupim,,chcem byt presvedceny ze chyba bude naozaj v doske a nie inde,,,na doske nie su ziadne viditelne poskodenia,,,vytecene alebo nafuknute kondenzatori,,potrebujem to dat do kopy a predat naspat majitelovi nech sa mi aspon vratia peniaze za to,,,tak mi poradte ci kupit druhu maticnu dosku,,alebo ci to skuusit s tym biosom...dakujem za rady

Možná HW závada na desce, kterou nemáš šanci najít. Může to být vadná nějaká součástka na desce nebo přímo deska. Takhle se třeba projevovaly vadné prokovené průchody spojů deskou. Stačilo nepatrné ohřátí od čipu nad ním a rozpojil se. Po ochlazení zase fungoval. Zkus teplotní závislosti celého stroje.

tiez som toho nazoru ze tobude daka mikro suciastka ,,,tieto laptopy mavaju extremne teploty pri hrani hier,,,a od vtedy to udajne zacalo aj vypinat,,,skuusal som aj uchladit cely laptop pod 30stupnov a aj tak pri zatazeni len cvakol a vypol,,,mam moznost kupit pouzitu funkcu maticnu dosku,,a asi ju aj kupim