Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 8.1 - problém WiFi a IE

Zdravím,

vlastním tablet s Windows 8.1, na které jsem si zvykl a až na drobnosti jsem s nimi spokojen. Jde o Internet Explorer a připojení k WiFi.
Nastavil jsem si připojení k domácí WiFi automaticky, takže by se měla připojit vždy po spuštění, ale ne. K jakékoli síti se chci připojit (otevřené, zabezpečené), tak systém, i když je pokrytí výborné, píše (k síti se nedá připojit). Připojovaná síť pak třeba někdy zmizí a je nutné vypnout a zapnout WiFi a zkoušet to znovu, třeba 10X. Nakonec se připojí a je to OK.
S IE je to také sranda. Po procházejí nějakého webu např. YouTube najednou vypíše, že se stránka nedá zobrazit ani, když se vrátím zpět. Je buďto nutné tablet restartovat nebo čekat desítky minut než to najednou jde. Nemá někdo z uživatelů stejný problém či řešení? Šílená mě to štve. Děkuji předem.

nestarý router snad nemá chcípající napájecí adaptér, to je čínský mor.
snad taky nebydlíte na samotě na kopci, kam furt pere blesk a odchází všechny krámy v zásuvkách.

"zabezpečení" mac je zoufalost - sám vidíš, že to otravuje život hlavně tobě.

o aktualizacích systému jsem nic nepsal, s routerem nemají nic společného. a nechceš tvrdit, že si funkční ovladače od výrobce necháváš přepisovat aktualizacemi od ms? za takovou lamu jsem tě nepovažoval.

Kolik lidí vysílá na stejném kanálu nevím

na pc to ukazuje inssider, do androidů nevidím.
ale právě kvůli mobilním krámům se nastavuje zabezpečení wifi v routerech napevno, žádné automatické volby: wpa2 + aes.

Adaptér je v pořádku. Nemyslel jsem a ani si nemyslím, že je to ovladač. Aktualizace jsem nadhodil v závislosti nějaké díry v OS u WiFi, kdyby třeba byla. Jinak funkce WPS snad nesouvisí s filtrovaním MAC nebo ano?

Nyní mám router nastavený na WPA2-psk. Nechám si určitě poradit jiné, dle vás smyslné zabezpečení, jen do toho.

Jinak s tím IE mi nejspíše zbývá jen ho nechat ladem a zaopatřit se jiným prohlížeče, co? U IE mi vyhovuje v tablet ta dlaždicová verze, kde sama vykazuje klávesnice, tak třeba něco podobného najdu.

wps souvisí s napadením routeru, proto nebrat. s mac nesouvisí, ani jsem to nikdy netvrdil.

Nyní mám router nastavený na WPA2-psk

super. stejně tak čekám, že je napevno zvoleno šifrování aes, žádný automatický výběr.

U IE mi vyhovuje v tablet ta dlaždicová verze

nějaký jiný svět, jde mimo mě, ještě 10 let vůbec nebudu tušit o čem je řeč.