Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhá grafická karta

Zdravím,

přemýšlím,co s penězi a řekl jsem si,že bych si na Vánoce udělat radost zesílením svého PC. Jsem laik, proto se zeptám odborníků - jsem pro koupi další grafické karty, konkrétně nV Gigabyte GTX 970 OC. Rád bych se zeptal za 1)Jak by to bylo se zdrojem? Který by byl potřeba k utáhnutí GTX 970tek v SLI režimu? Za 2) Jak velký by byl nárust výkonu? Počítám,že by to nebylo o 100 procent. A za 3)Neomezovala by níže uvedená sestava druhou grafickou kartu (třeba kvůli procesoru, pamětem atd..) ?
Sestava vypadá nyní takto :

CPU - Intel Core i5-4690K (3,5 GHz, 6mb, LGA 1150)
HDD - SSD Crucial MX100 2,5 ´´ SATA 3
Zdroj - EVGA 600b, 80+ bronze, 600 W
Grafická karta - nV Gigabyte GTX 970 OC
Cooler - Gelid Solution Tranquillo CPU cooler
Zakladní deska - Gigabyte Z97X-Gaming 5, s.1150, DDR 3, ATX
Pamět - 2X4 GB DDR3 1600 MHz CL8 Ballistix Tactical LP
HDD 2 - Seagate Barracuda 7200.14, 3,5 SATA III
Systém - Microsoft Windows 8.1
Case - Fractal DEFINE R4

Moc děkuju za odpovědi a vážím si každého příspěvku.

Pokud uvažuješ o SLI tak si nejprve uvědom, že ne všechny hry to podporují.
Nebudeš mít jednou takový výkon (možná tak o 70%), ale zato jednou takovou spotřebu a kravál.
Procesor bude potřeba přetaktít někam k 5GHz a i tak budou možná nedostatečně v některých případech, navíc nemáš na takovéto taktění dostatečně výkonný chladič.

Závěr, pokud máš jen jeden FullHD monitor tak to více méně nemá cenu a to z ohledem na výše uvedené.

• Určitē si hlavnē pomuze kdyz te bude poslouchat nebo dá na tvé rady...
• O kolik je vykonējsí 980 jak 970, a 970 v profilu SLI o proti gtx980?
Určitē usetrí vic, kdyz tē nebude poslouchat.

Martel
• Muzes li ji mit za náky mensí peníz proč ne, zakladní deska má na to dobre rozdēlené PCIe sloty, kde zustane dostatečne mista na jejich chlazení.

• Sli gtx970 je na urovni NVIDIA Titan /X , o 40% vykonējsí jak gtx980 tak prestan trepat hovēziny.

.asi nevíš, že ne všechny hry to podporují.

• Né to opravdu nevím, jestē ze jsi mi to rekl....(az zapojís tolik SLI a CF nebo az ti projde tolik GK pod rukama jak mē tak se pak ozvy, jestli teda nemás náké domácí ukoly)
(Tady ty tvé vygooglené rady a chytrosti si nech pro zdejsí dētsky koutek).

Dobrá,beru v potaz dokoupit k další kartě lepší zdroj.Byly by nutné vyměnit i jinačí parametry mojí sestavy,pokud se rozhodnu pro GTX 970 v SLI modu? Všechny odpovědi jsou vítané a děkuji za ně.