Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s GPS

Dobrý večer, mám problém ohľadne GPS v smartfone ktorý beží na androide 4.4.2, zapnem GPS a mám problém nájsť aj 2 satelity a veľmi dlho ich hľadá, keď zapnem wifi a pustim gps test nájde do 5 sekúnd, a ked vypnem wifi uz ide riadne a rychlo, lenze ak restartujem mobil a zapnem gps tam kde neni internet tak satelity hlada strasne dlho, telefon je nový.

To je normální. Když zapneš WiFi, najde satality podle Internetu rychle. Když nemá dostupný Internet, trvá to i deset minut (možná i déle dle dalších vlivů), hlavně po restartu nebo když přejedeš na daleké místo, než to bylo zaplé minule či když GPS nebylo velmi dlouho zapnuté. Neví totiž, kde najít satelity, musí najít první a z něj načíst data (almanach), aby věděl, které další satelity najde nad obzorem.

Na načítání almanachu nemá rychlost moderních GPS vůbec žádný vliv. Rychlost přenosu je pevně daná - 50 bps a celý almanach má velikost 37500 bitů. Tím je dána doba načítání celého almanachu za ideálních podmínek nějakých 12,5 minuty, v místech se špatným příjmem je to třeba i násobně víc. Almanach ovšem není potřeba načítat celý, takže reálná doba načtení se pohybuje v rozsahu několika minut. Asistované GPS načítá almanach z webu, proto je rychlost daleko vyšší, na komunikaci se satelity pak zbývá jen načtení efemerid, ovšem to je časově jen zlomkem načítání almanachu.