Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je dostatečně výkonný zdroj?

Dobrý den, plánuji po výplatě koupit EVGA GeForce GTX 980 Ti SC ACX 2.0+ a Samsung SSD 850 EVO - 250GB, Basic.
Můj současný miláček se skládá z: GA-970A-UD3, AMD Phenom x6 1100T, 4x 4GB DDR3, MSI GAMING GTX 750 TI, Seasonic 100-240 VAC 550W, 4x 1TB SATA HDD.
Můj dotaz zní, když vyhodím GTX 750 TI a místo ní vrazím GTX 980 TI SC a přidám uvedené SDDčko, bude to zdroj po výkonové stránce zvládat?
Kupoval jsem ho před třemi roky a stál něco kolem 1900,-.

Dále se chci zeptat, chápu dobře že když u GPU uvádějí doporuč. P zdroje 600W a Power Board 250W, že GPU bude žrát pouze 250W?
Tudíž kdybych v budoucnu plánoval koupit další 3 tyto GPU, měl bych vypočítat P na zdroj (4x250W + ostatní věci)?
(a samozřejmě desku která bude podporovat 4 sloty PCI-E)

• Zaprvé, na 4xGPU potrebujes základní desku a hlavní problém o proti "TRIPLE/SLI" jsem/jsme zapojovali, tenkrát to byly jeste <GTX660> a ta čtvrtá karta bude ptakticky nevyuzitelná s vyuzitím max +- "20%", coz nemá ani cenu ji tam strkat :-)
TiP~ Optimálni Multi/GPUs, jsou opravdu jen 2.
(Jinak si priprav na Quadri SLI porádné CPU, priprav se na OC a uz kup rovnou watercooling..s Phenomem x6 na Quadro zapomen, nepočitaje ze po OC se navysí na '170' TDP)

Dobrá tedy, koupím-li 2x toto GPU, budu muset koupit zdroj min. 750W že?
A CPU předpokládám nějaká FX řada, myslíte že AMD Vishera FX-9590 bude dostatečný?
Watercooling neplánuji, s mým Ninja chladičem už přes roky CPU teplota nepřekročila 42°C.

Moc děkuji za pomoc :-)

• Zdroj ti bude stači i 700W dle tvych komponentu i 600W, k CPU, FX9xx nemá cenu, s SLI 2xGPU (na tvé základní desce stejnē víc nezpojís)stačí AMD typu FX83xx, ktery o proti 9xx nemá tak vysoké TDP, tudiz mensí spotrebu, jinou strategii chlazení, napájení.
(Abych byl uprímny, na tvé ZD bych moc OC neprovozoval)