Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zpomalení dotykáče + mizí příchozí SMS

Dobrý den,

mám dotykáč, který doteď fungoval k mé spokojenosti, ale najednou se začal jakoby zpomalovat. Přesněji: původně na dotyk reagoval okamžitě, teď trvá 3-4 vteřiny, než proběhne/začne probíhat příslušná akce. Zároveň s tím zpomalováním se přestaly zobrazovat příchozí SMS (respektive jejich text a číslo odesílajícího se okamžitě po přijetí zobrazí nahoře v takovém tom úzkém proužku, kde se zobrazuje síla signálu a úroveň nabití, ale za pár vteřin ten text a číslo zmizí a esemeska není k nalezení ani ve Zprávách, ani v aplikaci Oskárek). Telefon je Samsung GT-S5839i z druhé ruky.

Prosím o radu, jestli se s tím dá něco dělat?

Taky zaleží hodně na využití, znam dobře samsung galaxy trend plus a funguje na jedničku co se týče plynulosti, ale spoustu lidí si radši misto samsungu ( v nižší cenové katogorii) koupí nějakou čínu papírově 2x vykonější.
To, že stoji zanic jsem napsal blbě, spiš bych napsal, že má velkou konkurenci.

Tak, abych se jen nepřidával k pomlouvačům, ač tito mají pravdu. Jestli je Samsung prémiový výrobce, tohle se dít nemá.
Kolik je nainstalovaných aplikací, kolik se jich nacpalo do startu ihned po zapnutí a běží na pozadí? Zkusil bych - zálohu osobních dat a reset do továrního nastavení?

Dá se to.Otevři v nastavení aplikace a tam máš u každé dost údajů. Většinou mají v paměti dost MB,potom se dovíš,že nejdou přenést na SD, a že běží na pozadí. Tak využij volbu odinstalovat. Stejně to jsou jen zbytečné pitomosti.

prohlédl jsem teda aplikace a u žádné jsem nenašel, že by zabírala místo v RAM nebo že by běžela na pozadí. Udělám teda tu zálohu+reset do továrního nastavení. Jenom ještě prosím o radu, tu zálohu mám udělat přímo v telefonu, nebo na nějaké externí médium?

sd-karta by se pri tovarnim nastaveni smazat nemela ale vzdy je dobre si dulezite veci, fotky atd. zazalohovat do PC, interni pamet v telefonu se smaze, takze vsechno co tam mas duleziteho zalohuj do PC.

Jinak jsem koukal na ten telefon a je opravdu stary a ma tak malou interni pamet, ze dnesni aplikace uz se tam nevejdou, hlavne ty od Google (sluzby Google), na kterych dost dalsich zavisi. Jestli ho chces jeste na volani pouzivat, tak tam snad po obnove tovarniho nastaveni nestrkej zadne aplikace, nicmene tohle neni duvod ke zpomalovani, to proste dojde misto a zahlasi ti to a pak uz tam nic neulozis vcetne sms.

Zaloha uzivatelskych dat a obnova tovarniho nastaveni. Osobne bych si tipl na nejakou zabezpecovaci antivirovou cistici aplikaci, ktera to zpusobuje, ale muze to byt i nahodila chyba, zkus to tovarni nastaveni a uvidis sam, jestli to bude delat dal a je problem s telefonem nebo jestli to byl jen aplikacni problem, v tom pripade by totiz to tovarni nastaveni pomohlo.

Je fakt pravda,že bylo u nás v rodině několik Samsungů a tehdy jsem to přičítal tu nespolehlivost jen Androidu. Jenže Samsungy z rodiny zmizely a takové problémy taky. Nyní Sony,Huawei a CAT a fungují ..... Ten Android vlastně není tak špatný.