Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové SSD

Zdravím dnes jsem instaloval do svého notebooku Lenovo Ideapad Flex 2 15 SSD místo optické mechaniky a celý ntb se mě hrozně zpomalil, chtěl jsem udělat čistou instalaci a při instalaci se mně objeví vždy chyba, že to nemohlo být zformátováno a když tam nainstaluju Linux, tak se mě po bootování objeví Read Error. Nevíte někdo co by se s tím dalo dělat? Děkuji za každou pomoc.

Tak jsem si nainstaloval Windows na starý disk a zkoušel jsem naformátovat SSD a píše mě to "Windows was unable to complete the format." Ale je zvláštní že ve správci zařízeni a v diskové správě se to hlásí normálně, že je vše OK.

Dnes jsem to zkoušel v PC a tam to fungovalo bez problému, zkoušel jsem ho naformátovat (v pohodě), zkoušel jsem kontroly disku (bez problému), tak jsem to naformátováné dal do ntb a tam mě to zase udělalo to samé, co před tím (nelze formátovat, formát RAW, ale tváří se, že je vše OK).

V první řadě: systémový disk (nyní SSD) patří vždy do šachty pro HDD, do šuplíku po optické mechanice strč následně původní HDD.
V druhé řadě: mnoho notebooků má dnes v BIOSu pevně určeno, že slot na optickou mechaniku je určen výhradně pro ni a klasický pevný disk (nebo SSD) v něm nefunguje správně. Takto to má třeba můj Dell Latitude.

No viděl jsem spoustu návodů a téměř vždy to dávali místo mechaniky. Dal jsem to do servisu tak uvidim co se jim tam podaří. Divné je, že mě to v PC šlo bez problému, kde jsem to naformátoval na NTFS, dal do notebooku a zase tam byl RAW souborový systém. A na oficiálních stránkách Lenova je tutoriál a taky to dávají místo mechaniky.

Disk se dává místo pevného disku, protože tam obvykle bývá rychlejší sata port, než v cd mechanice (hdd sata 3, cdrom sata 2)...

Reklamaci ti zamítnou, protože pokud vlezeš do střev ntb, porušuješ záruku..Pokud takovým věcem nerozumíš, tak to přenech odborníkovi..