Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pehrievanie maticnej dosky a jej vymena

3uo11lxfn
Cau ludia uz davnejsie som vymienal staru maticnu dosku za novu, kt mam teraz zapojenu. Nevyhoda ale je, ze nova doska ma len 2 sloty na a zbytocne doma lezia 2 nezapojene 512 ramky (momentalne mam zapojene 3gb RAM, ale kazde GB ramky je dobry). Chcel by som sa opytat ci je mozne nejako opravit staru maticnu dosku, kedze sa prehrieva (jej obrazok vyssie). Celkovo ak sa to da nejako lacno opravit alebo dorobit chladenie, potreboval by som nejake rady na vymenu maticnej dosky (Komponenty by mali pasovat). Vdaka

Jak víš, že se přehřívá? Kolik má stupňů? Nepřehříval se ti třeba procesor? Jinak k tvé otázce, není přece problém na ten chladič přimontovat ventilátor. Nevím, jak máš řešené chlazení ve skříni. Měl bys mít minimálně jeden odtahový ventilátor vzadu ve skříni kvůli proudění vzduchu.

Lukas PC robil problem uz davnejsie, vtedy som tomu vobec nerozumel a cely PC bol na diagnostike a sam opravar to takto diagnostikoval... neviem co je na tom pravdy ale malo by to tak byt. Kazdopadne pozriem sa do skrinky kde je momentalne namontovana novsia doska a poslem foto

Nechapem naco hejtujes, vobec na to nemas pravo a pises od veci. Napisal som ze PC robil problem, nevymenili mi dosku len tak zo srandy. PC padal, nesiel nastartovat. Opravar diagnostikoval prehrievanie chladica, zalozil novu dosku. Ja sa teraz snazim o spojazdnenie starej dosky kvoli slotom. Viem ze 32 bit vyuziva iba 3GB ram, ale ja mam 64 bit takze sa 4gb oplati a ked ich uz mam doma tak ich chcem vyuzit, neplanujem teraz vrazat do nevych komponentov. Hawk

Tak ty si hovoril ze je blbost ze dal novu dosku, tak preto som hovoril ze je to od veci lebo ta stara maticna doska vobec nesla a tak preto sme davali novu... ale ok nechaj tak... neviem presne ako sa spravala ta doska myslim ze ked vychladla tak siel zapnut PC ale myslim ze potom ked sa zohriala zas padal... mozem to prepastovat, nevyznam sa velmi do toho, alebo skusim tu ventilaciu v bedni

Toho opraváře bych asi zastřelil :-) Ale pokud je vážně problém s chlazením, chceš tu desku zkusit zprovoznit a troufáš si na to, můžeš dát do bedny vzadu pod zdrojem ventilátor. Mělo by to pomoct. Taky bys to měl aspoň trochu očistit od prachu a hlavně upravit kabely. Potom stačí stáhnou program OCCT nebo AIDA 64 a otestovat stabilitu.
Ty pády mohly dělat třeba i ramky, na to poslouží celkem dobře program memtest 86+

Edit: Nějak mně nesedí typy tvých pamětí. To máš teď jako v PC 1GB+2GB a chceš tam dát ještě 2x512MB? To není dobrý nápad, dělává to problémy.

Vdaka urcite to vyskusam :)
Ano ramka je tak ako to pises :D ja viem je lepsie mat 2x rovnaku RAM kvoli kompaktibilite... ale je to vsetko taka improvizacia :D Ake problemy to moze urobit?
Myslis ze pomoze ten ventilator ak sa na maticnej doske prehrieva chladic? :)

Jj, tu improvizaci chápu... To ti tady od stolu toho moc nepovím, ale jestli je to přehříváním, tak by to mělo pomoct určitě. Jenže mám pocit, že to bude těma ramkama. Mohl bys tam pro začátek dát jen ty dva moduly co máš teď ve stávající desce a když to nebude padat, tak je to jasné.

Nepřečtu typové označení desky, ale dle rozměrů chladiče soudím, že jde o nVidia Shitset a ten opravdu topil hodně. Vím o jedné počítačové firmě , kde na ty chadiče rovnou při stavbě PC lepili malé větráčky.

potreboval by som nejake rady na vymenu maticnej dosky

Odpoji sa GK, povolia sa skrutky, vyberu RAMky, odisti sa chladic CPU, vyberie sa CPU a tak dalej.

kedze sa prehrieva

Co to znamena? Na chladenie prehriatych pasivov sa pouzivaju ventilatory.

//
Az teraz vidim to "prehrieva sa chladic", to tam napisal IT technik? :)

Vdaka, hardware si viem rozobrat len som myslel ci mi k tomu netreba este nieco vediet, ci bude windows pracovat bez nejakej zmeny (o ovladace sa postaram), pretoze som to nikdy nerobil
No pri maticnej doske ziaden ventilator nemam vid foto

ci bude windows pracovat bez nejakej zmeny (o ovladace sa postaram)

Idealna by bola nova instalacia OS + ovladace.

No pri maticnej doske ziaden ventilator nemam vid foto

No, takze ak chces prehrievanie znizit, budes musiet na ten pasiv nejaky drobny ventilator uchytit. Aj v skrinke ti chyba zadny ventilator, ale ten by asi na tento problem nemal vyznamny vplyv.