Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplovodivá pasta

Čus lidi. Chtěl bych se čistě ze zvědavosti zeptat, jestli je nutné používat na procesor teplovodivou pastu. Vím, že je to otázka pár korun navíc a oni mi o ty peníze v tomto případě nejde, ale zajímá mě to, jak to vlastně celé je :) Díky a hezkou sobotu všem :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Z CPU potrebujes odvest teplo. K tomu se pouziva chladic. Kov vede teplo dobre, vzduch blbe (fakt dost blbe). Takze jakmile mas mezi CPU a chladicem vzduch, tak to vede teplo blbe. Pasta se tam dava, aby tam nebyl vzduch. Pasta vede teplo tak nejak, kov ho vede dobre. Tedy dokud se ti pastou podari vytlacit vsechne vzduch, tak cim min pasty tam das, tim lip