Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistit IP adresu MikroTiku

Dobrý den, mám svůj koupený MikroTik GROOVE S2HPN a poskytovatel mi ho nastavil. Má po vesnici 5GHZ WiFi síť se skrytým SSID, které má na mapě pokrytí. Pokud si do mobilu XPERIA M DUAL dám to ssid, dám bez zabezpečení, tak mi to připojí a chce to na tý stránce moje údaje. Ale doma jsme připojeni přes ten mikrotik, na který nevím IP adresu. Normálně prý má 192.168.88.1. Kdyby IP někdo věděl, nebo věděl, jak jí zjistit, ať napíše. Děkuji

Pokud jsi doma připojen přes MT, tak jeho adresa je adresa brány.
Stačí v příkazovém řádku spustit příkaz IPConfig

Pokud je poskytovatel rozumný a má správu pod sebou, pak se do nastavení stejně nedostaneš, nebudeš znát přihlašovací údaje pro správu nebo bude mít správu nastavenu jen z venku apod.

IP nám dáva dhcp poskytovatele. Je to ale MŮJ MikroTik. Souset má zdarma od jeho poskytovatele, a má, po vstupu do 192.168.10.1 airOS. A já mám po vstupu na výchozí bránu Dlink rouuter, tam se mrknu na wan, otevře default IP, a vyskočí mi tam info o připojení.