Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studený spoj na základní desce

Zdravím, mám takový dotaz - prvně tedy popíšu situaci - Mám poskládané supr PC ( pro mě supr ) a před nějakým měsícem se objevil problém, že počítač se rozjel, obraz nic a pípal - tak jsem si dohledal, že indikuje problém s napětím a koupil nový zdroj - Corsair VS 650. A ted to začalo zase - a zjistil jsem, že funguje, když mám kabel do základní desky (24 pin) v určité poloze - a po nastartování s ním můžu jak chci hýbat a nezdechne - ale jakmile ho zase vypnu a zapnu tak zase nenajede. Jedná se o desku http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=2693#ov - kde by tak mohl být problém a šel by nějak opravit - nebo to je někde ve plošných spojích - nebo ta deska nemá šrouby v rozích, takže tady ta část u 24 pin konektoru se celkem ohýbá. Jakože když to nastavím do určité polohy tak to jede - ale aby to něčemu nevadilo - protože kupovat bazarovou desku s 775 je už v dnešní době taky risk

Ty píšeš :

a po nastartování s ním můžu jak chci hýbat a nezdechne - ale jakmile ho zase vypnu a zapnu tak zase nenajede

a když nenabíhá, zdroj běží ? Případně svítí na desce nějaký LEDky když je počítač vypnutý ? Zkus zjistit ještě trochu více, neboť chyba může být jak v desce (vadný konektor, ulomený plošňák atd.) nebo ve zdroji (špatně kontaktující piny v konektoru od zdroje).

[http://lib.store.yahoo.net/lib/directron/2psfig6.g if]
Buď to dělá zelený (PS-ON) nebo fialový (+5VSB).

zdroj jede, větráčky se točí a jediné co, tak obraz nic a deska pípá. Ve zdroji to nebude, to je už asi 3 zdroj a dělá to pořád. A na desce nemám ledky takže nepovím. Jde mě spíše o to, že budu dávat lepší procesor ( upravený xeon z s.771 na s775) tak abych s tím potom neměl nějaký problém - nebo je to ekvivalent Q9650 a ten při zátěži bere z desky cca 150W

Jestli to delaji vsechny zdroje, tak to asi nebude kabelem od zdroje (protoze jde pokazde o jiny kus).

Nabizi se moznost, ze je vycvachtany konektor (a nebo studenak primo v jeho pripajeni - zkus tu desku vymontovat a chytit primo za ten konektor (a drzet ve vzduchu), pokud nastaveni uhlu kabelu bude delat rozdil chyba/nechyba, tak je to dost pravdepodobne vycvachtany konektor.

Pokud bude zaviset na uhlu, pod jakym drzis desku, tak je to spis v te desce (blbe pripajeny konektor, spatny spoj na desce).

RAM jeste nevyhazuj, pokud to ovladas tim kabelem, tak to nejspis v RAM nebude, akorat ta RAM nedostane pri startu vcas napajeni ve spravne kvalite a pak je z toho rozhozena.

Ohybanim napajacieho konektoru sa zvycajne ohyba aj doska na mieste kde su RAM sloty.
RAM napatie sa vytvara z 12V a keby mal blby kontakt na 12V tak by mu sa ten PC najskor furt vypinal (z 12V sa napaja aj takmer vsetko ostatne). Teoreticky je mozny aj nejaky blby kontakt na napajackom konektore, ale je to tak jak jeho problem popisuje dost nepravdepodobne.