Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou zvolit GPS navigaci do auta?

Navigací do auta je v nabídce docela hodně,preferují většinou značky TomTom,Garmin,MIO...Možná bych prozatím nevyužil mapy v USA a Kanadě,ale podrobnou mapu měst v Čechách,na Slovensku,v sousedním Německu a Rakousku a také hlavně Chorvatsko,kam dosti často vedou cesty na dovolenou...A ty mapy Chorvatska nejsou obsaženy ve všech navigacích. Ale je to otázkou potřeby,co kdo preferuje a zároveň využije...
A kdyby jste si měli vybrat z těchto dvou GPS navigací do auta,kterou by jste zvolili? A proč?
- TomTom 910
- MIO 710+

Ale jak jsem si přečetl na fóru k poi.cz,tak aktualizace map na TomTom volně ke stažení také nejsou...Většinou ke konci roku prý TomTom vydává nové mapy.A pro ty,kteří mapu mají orig. a jsou zaregistrováni,jako vánoční dárek-sleva 20% ::) Tak to taky není žádná bomba...

U mna pri kupe navigacneho zavazil fakt, ze som nechcel jednorazove zariadenie, takze som siahol po PDA. Moj Asus 636N ma asi vsetko co ma mat (ako mapy pouzivam IGO). Navyse som mal poziadavku a to aby bol reproduktor zpredu.
Trosku sa zle sa, ale na akekolvek zariadenie pozera v aute za slnecneho svetla ale to by poriesila len nejake slnecna clona a nic take som zatial nevidel.

Ještě bych se zeptal,jaké kdo má konkrétní zkušenosti např. s Mio 710+ přímo v praxi při cestování do Chorvatska přes Rakousko a Slovinsko na dovolenou,atd....Ať už v rámci hlavních tahů (dálnic),ale třeba i po silnicích nižších tříd či okolo pobřeží...V létě tam jedeme na dovolenou,takže mě to docela zajímá

Pro autora Rce:
Jak je to u Garmina nüvi 350 s mapama?Myslím,jaké obsahuje?. Že je upgrade map je každým rokem,to je určitě dobré (pokud je to zdarma).I když takový Garmin nüvi 660,to už je asi mašinka...Bohužel i cenově (cca okolo 16.tis.)Zřejmě jedna z nejdražších navigací na našem trhu...::)

Zřejmě jedna z nejdražších navigací na našem trhu...

No, jen tak BTW, Garmin GPS MAP 278 stojí kolem 35 litrů :-D.

V podstatě jsou oboje nüvi shodné, 660 má navíc modrý zub a handsfree k telefonu (já mám v autě handsfree Parrota). 660 má menší výdrž baterií, udávají 4 hodiny (nemohu potvrdit) u 350 až 6 hodin což mohu potvrdit. V ceně je mapa Evropy a uliční mapa ČR včetně čísel v ulicích ve většině měst. Já si navíc koupil TOPO Czech za cca 1800,- K - to je turistická velice podrobná mapa s turistickými cestami a vrstevnicemi. Upgrade map jsou placené, ale není to žádná velká rána. Rozhodně lepší, než si kupovat celý nový přístroj, jak je tomu v případě Mio. Drobný problém jsem měl s hlasovou navigací. Nechtěla mluvit česky, ač dle informací na www.garmin.cz česky žvanit měla. Zkoumáním zjištěno, že soubor v adresáři Voice s českým breptáním byl omylem nějaká tabulka v Excelu ::). Po bezproblémovým upgrade softwaru z www.garmin.com se česká navigace ihned problémů rozjela.

//Edit: Tady máš odkazy na lepší informace, než podá moje sklerotická paměť :)):
Nüvi 350: http://www.garmin.cz/index.php?section=2002&categor y=auto&sub_category=auto_barevne&view=detail&produ c t=427
Nüvi 660: http://www.garmin.cz/index.php?section=2002&categor y=auto&sub_category=&view=detail&product=465

//Edit2: Teď jsem zjistil, že například upgrade mapy TOPO Czech stojí 299,- Kč.