Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Meteostanice - USB část nefunguje automaticky po startu

Zdravím,
rodiče mají meteostanici Evolveo Pilot s aktualizací počasí z internetu přes USB vysílač u počítače. Je k tomu hrozný software 4-day forecast, který zajišťuje jak stahování počasí, tak komunikaci s USB vysílačem pro meteostanici. Přešel jsem z Windows 8 na 10, vím, že tehdy jsem musel vypnout hybridní boot aby fungoval, jak má, takže to samé jsem musel udělat i na 10. Teď narážím na zvláštní problém. Vypnu počítač a potom vždycky vypnu i prodlužovačku, takže všechna USB zařízení naprosto určitě odpojím. Ráno prodlužovačku zapnu, zapnu počítač a hned vyskočí chyba komunikace, kliknu na retry. Většinou se to tak po 20 nových pokusech chytí a až do vypnutí je klid, jistější je ale vysílač fyzicky odpojit z portu a znovu připojit, v tu chvíli začne s programem komunikovat. Máte někdo zkušenosti, případně řešení?
Nejradši bych tu blbost hodil z okna, oba mají smartphony, ale tu meteostanici chtějí, že prý se na ni ráno koukají a můj počítač je bohužel jediný denně v provozu na kterém přichází v úvahu instalace toho softwaru.

Preco si prechadzal na W10 ked s W8 vsetko fungovalo?
Problem moze riesit pripadne napr. iny ovladac pre chipset, pripadne si skus v BIOSe vypnut alebo zapnut USB legacy support, zmenit pripadne aj nastavenie XHCI hand-off alebo EHCI hand-off ak tam je, skusit USB2 slot a ne USB3, apod.

P.S> ta vec co sa spusta po starte skus ju nastavit nech sa spusta s oneskorenim alebo spustat len rucne apod.

Nefungovalo, měl jsem problémy a jako vrchol všeho mi kamarád na flash disku nasadil do počítače Worm:VBS/Jenxcus!lnk. Všechno zkusím. Ruční spuštění jsem zkoušel před chvíli, zachová se ale úplně stejně, nedokáže se připojit k USB vysílači a po jeho odpojení a připojení problém přestane.

To není ani tak o čase jako spíš o množství pokusů. Dávám opakovat, opakovat a jednou z mnoha pokusů se to povede, ale když 10 minut po nastartování počkám, nepomůžu si.
On je zvláštní i fakt, že aplikace, která má staženou předpověď počasí a snaží se ji procpat skrz USB do vysílače, zatěžuje těch asi 5 vteřin, co odesílá, procesor na 30 až 40 %.

link na oficiální "support" rodiče dostali i s radou ten šmejd vyhodit.

nedokáže se připojit k USB vysílači

vyhodit.

jako vrchol všeho mi kamarád na flash disku nasadil do počítače Worm:VBS/Jenxcus!lnk

si děláš srandu: ty sis ručně povolil autorun z flashky?
m$ na to v xp přišel už po 8 letech, ve w7 se z výměnných médií rovnou autorun.inf nespouští. jak se ti to povedlo z flashky nakazit?