Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková karta

Dobrý den,

Mám nové PC, ale jaksi jsem pozapoměl na jednu věc. Mám doma reproduktory 5.1 a chybí mi zvuková karta. Reproduktory jsem zvláštním způsobem zapojil přes int. zvukovou kartu, ale repráky blbnou a pro 5.1 potřebujete prý 4 konektory.

Proto bych potřeboval radu, jakou si koupit. Níže dodávám info o PC a reproduktorech. Předem díky.

PC - http://www.czc.cz/70136,165980,153117,174125,15277 8,126775,145290,141073,110330,124736,101084,144733 ,139646,139567,134372,62389/kody

Reproduktory - http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/geniu s-sw-hf5_1-4500/

I jacky na základní desce jsou stereo, a to znamená že stačí 3 konektory na 6 kanálu. Takže to zapoj: Přední do předních (front) a zadní do zadních, a wofer do toho třetího. Potom musíš v ovladačích zvuku zapnout 5.1 zvuk.

Jinak zvukově je fakt lepší separátní zvukovka.

Zvukový obraz bych popsal jako příjemný, mírně teplejší, s dobrým basovým základem, relativně detailní, s výborným pravolevým vyjádřením prostoru (předozadní je slabší, ale uspokojivý). Příjemný na strunné nástroje. Barvy nástrojů zobrazuje velmi věrně. Hlasy se mě zdají trochu zabarvené (teplejší, jakoby z lampáče). Kabely nemají "chlupatý" zvuk, jsou poměrně přesné a dokáží v nahrávce velmi rychle poznat "ticho". Nejsou tedy "šťavnaté", ale stojí spíše při zemi, někomu tak může scházet jistá dávka hudební "omáčky" kolem "pravdy".

Aneb jak za pomocí více vět, než-li slovy, neříci nic :-D Tak tuhle charakteristiku bych vytesal nekam do kamene, tenhle hifi snob se vylozene rad posloucha :) Nepsal si to ty, Jezku? :-D

A k puvodnimu dotazu. Zvukovku nekupuj, pro tebe zbytecna investice, melo by to jit zapojit i do toho, co mas, jen je treba to nastavit spravne.