Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Herní monitor" aneb nízký input lag

Ahoj, vybírám nový monitor.
Původně jsem si říkal, že koupím 3 na Eyefinity, ale po zvážení jsem od toho upustil, neutáhla by mi to karta (R9 290x 4GB)
Vrhl jsem se tedy na vybírání 2560x1440 výš, rád bych, aby měl monitor alespoň 27 palců a nižší rozlišení nesnesu. Jsem zhýčkanej z WQHD Dellu, kterej mi nedávno skonal. Celkem se mi líbí i 21:9, jenže na x1440 nemám peníze a na x1080 nemám odvahu (škaredej obraz).
Předchozí monitor měl příšerný input lag, ve hrách to nebylo prakticky poznat ale na ploše při pohybu myší to bylo fakt o zdravej rozum. To je jedna z priorit - nízký input lag.
Přemýšlím nad 144Hz, ovšem nechci TN panel, tudíž by jediný vhodný monitor byl ASUS MG279Q (na bohemce ho mají za 16) a nevím, jestli bych vůbec nějakou novou hru na 144Hz utáhl, využíval bych tuto funkci pravděpodobně jen na CS:GO. FreeSync bych logicky využil.
Prioritně chci tedy dobrý obraz, nízký input lag a WQHD rozlišení. Při dobrých důvodech bych klidně vybíral i z FHD (či 21:9 x1080), minimálně ale na 27' (nemáme doma televizi [nechceme televizi] a čučíme na tom výjimečně na filmy).
Hraju převážně Counter Strike: Global Offensive, jinak nové SP, co za to stojí.

TL;DR

• Monitor vhodný zejména k hraní her
• Minimálně 27 palců
• Minimální rozlišení 2560x1440 (nebo dobrý důvod k nižšímu)
• Nebráním se 144Hz (i když jsem to nikdy naživo neviděl)
• Nemusí být úplně matný
• Cena do 16 000
• Bonusy: automatický jas, software pro ovládání přes PC, USB Hub, 3 roky záruka

i7 4790k, R9 290x 4GB, 8GB RAM

FAVORIT, na T.S. Bohemia je za 16k.

Už je vidím v obchodě, jak mi vybalují a pouští různé monitory, co jsem si na webu navybíral. Při nejhorším bych ho vrátil v 14 denní lhůtě a koupil jinej.
Mě spíš jde o zkušenosti s 144Hz (nejlíp přímo s tím Asusem), jestli to za to stojí. Nebo zkušenosti někoho, kdo má doma ten 21:9 monitor.