Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 25k ?

Zdravím, chtěl bych nový pc, ale jak všichni tvrdí tak je prý lepší si ho sám postavit že za menší cenu větší výkon než u značkového PC proto jsem se obrátil zde na Vás, chtěl převážně na hry a surfování po netu. Položky by byly nejlepší z czc.cz kde bych si PC nechal sestavit děkuji:).
Cena 25 000 max s OS.

Jenže vám chybí OS, navíc, je to jen můj názor, ale není lepší postavit PC na novější architektuře a dnes již s rychlejším SSD pro systém? Uznávám že do 25 tisíč bez os bych taky šel do GTX970 a možná i rychlejšího procesoru ale tazatel dal jasnou hranici s podmínkou OS, tak jsem se mu snažil vyhovět.
A jen mě zajímá proč jsem podle Vás složil paskvil?

Když se kouknu na vývoj grafických karet tak poslední 2 generace zpět, tak příkon GPU klesá při zachování nebo nárůstu výkonu. Stejné je to i s CPU, navíc myslím si, že skylake je dále než haswell - tudíž je o krok dál a i na nejzákladnějším chipsetu B150 lze bez problému provozovat i uzamčené modely i7 a 4fáze pro napájení procesoru by měli stačit. Navíc proč na procesor dokupovat jiný chladič, při surfování ten základní procesor uchladí vcelku tiše a při hraní ho stejně "přeřve" grafika.
Co je špatného na GTX960 u pc do 23 tisíc?
"Win si přidá sám" - Neříkám že neexistuje warez, ale pokud chci herní PC tak počítám s tím, že chci alespon OS legálně - to je přeci pevný základ.

Poznámka:
Výkon CPU nijak zvláště nerost a už vůbec ne o řád, co "roste" je IGP.
Nevidím důvod do herního stroje kupovat levnou základní m.desku, zvláště když je k mání trochou dražší kvalitnější, třeba H MSI.
Pokud můžu koupit za stejné peníze výkonější AMD R 380 tak nevidím důvod pro nV 960 která navíc neumí plně využít nový D_X 10.

S tím s Vámi souhlasím, že výkon CPU nenarůstá adekvátně, ale na druhou stranu využívají novější instukce, šifrování, úsporné režimy - což je také duležité hledisko.
A co z té trochu dražší, kvalitnější desky bude mít? Podporu SLI/CF? Možnost upcreadu CPU? když se s každou generací mění socket?
D_X10 myslíte Direct X10?
pokud ano, tak chudák AMD, v době DX12 plně využívat DX10 - v tom případě stačí i bazarová HD 4870/4890 okolo 2 tisíc max :). Mimochodem HD4870 mám já.
A pokud vím, tak GTX 960 a AMD R9360 jsou přímími konkurenty GTX vede spotřebou a trochu nižším výkonem oproti konkurenci ovšem R9 zase vede výkonem na úkor spotřeby.

A jedna paměť je snad špatně? co když bude chtít uživatel zvětšit pamět,bude muset kupovat celý set nový - ne jen dokoupý druhý modul. Porád le jepší "pochybné" SSD než zádné - systém se určitě chova plynuleji s SSD než s HDD navíc na HDD muže uložit zálohu. navíc je prkázáno několika testy že SSD pri zápisu 20GB/den vydrží i přes 10 let v provozu.

To sice ne, ale chod systému a nejpoužívanějších aplikací (prohlížeš, office nebo i oblíbená hra se klidně k systému vejde) :)
Dá se ušetřit na SSD i HDD a pak koupit třeba GTX 970 nebo konkurenční karty AMD (v nich nemám takový přehled) nebo to vrazit do lepší desky, ale kolik hráču pravidelně upcreaduje svuj hardware alespoň 1 za rok? Většinou vydrží na tom co mají a pak se kupuje minimálně nová grafická karta a pokud přijdou PCI-x 4gen a jejich nekompatibilita s předchozími generacemi tak to bude znamenat stejně nové PC. Bohužel.