Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 a starší programy MS z předchozích verzí Windows

Dají se ve Win10 nějak aktivovat nebo nainstalovat starší verze programů MS, které byly součástí předchozích verzí Windows?
Nevyhovují mi ve Win10 např. programy Kalkulačka, Pošta, Fotky. Kde seženu kalkulačku, prohlížeč fotografií, Outlook Express ze starších verzí Windows? Nesháním prohlížeče třetích stran jako např. Irfanwiev pro fotky, vyhovují mi programy, které byly součástí předchozích verzí Windows. Měl jsem předtím konkrétně WinXP a v zaměstnání Win7.

Nepouzivaj tie patlacie app, ale normalne programy, su typicky tiez aj vo W8 (urcite aj vo W10), usporiadane su defaultne v start az na konci, po tych patlacich debilitach.
outlook neviem ale kalkulacka tusim je vo W8 aj normalna. Tie patlacie debility (co sa zapinaju na fullscreen) su imho totalne nepouzitelne vsetky, microsofu jebe.
P.S. to same plati aj pre prehliadac fotografii (mozes si aj v pravy klik na nejaku fotku zvolit ze otvarat v ... a vybrat tam ten povodny, ak to tam este mas

Takže kalkulačka: zkopírovat calc.exe např. z instalačního CD WinXP? Instalovat se to nemusí?

Dále jsem našel informaci, že starý Windows Photo Viewer by měl být i ve Win10 přítomen, jen se musí aktivovat nějakým scriptem. Je to vůbec možné?
http://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/3 6449-ladime-windows-10-nastaveni-soukromi-sluzeb-t ipy-a-triky?start=6

Pak jsem koukal na stránky MS a tam asi nabízí Windows Live Mail jen jako součást nějakého balíčku Windows Essentials. Tím si asi ale zaneřádím zbytečně PC, když ostatní součásti balíčku nechci.
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-live/es sentials

Ano, stačí zkopírovat calc.exe, instalovat nemusíš

photoviewer.dll tam je, jen není zaregistrovaná, takže o ní systém neví. O to se staré ten skript.

Co se týká Windows Live Mail, je opravdu součástí balíčku, ale ty jsi ten, který si vybere, co chce instalovat., Pokud chceš jen Live mail, nainstaluj jen Live mail. Nikdo tě přece nenutí instalovat FilmMaker apod.

photoviewer.dll tam je, jen není zaregistrovaná, takže o ní systém neví. O to se staré ten skript.

já si čtu ten článek. no dej programátorovi do ruky skript jazyk a stvoří monstrum. :-D nestačilo by prosté regsvr32 "cesta" a asociaci ať si udělá user sám- to si taky musí rozhodnout sám. ne, prostě ne. :)) takto to vypadá hrozně vědecky.

ony existují dvojí verze- 32 a 64 bit programů, můžeš si je vykostit z w7. takový 64bit explorer použije volání na 64bit prohlížeč. blbý prohlížeč v 32bitu může zavolat cokoliv. nemusí to(empiricky ověřeno)umět.

ty skripty, jak říkáš registrují pouze 64bit, jestli jsem to dobře pochopil. zaregistruj dvě knihovny:
v tom tvém fórychtunku zmáčkni cmd
napiš
regsvr32 "cesta"
cesta je k těm tvým dvěma knihovnám- patrně v program files, ne v sxs.2x napiš.
obé dll se umí registrovat pomocí regsvr- není to prasečina.

Tak teď nechápu. Já to pochopil tak, že těmi scripty aktivuji prohlížeč obrázků, který je ukrytý přímo ve Win10 a že to stačí. Ale z toho co píšeš ty, jsem pochopil, že musím prohlížeč obrázků nejdříve vykostit z Win7 a to jak verzi 32 bit tak verzi 64 bit a pak je nějak zaregistrovat? Co to je soubor sxs.2x ? Teď jsi mě ale fakt popletl hlavu.

Ale daval jsem odkaz i na vytvoreni reg souboru pro aktivaci stareho prohlizece fotografii ve Win10 (photoviewer.dll), aby se tento stary prohlizec fotografii zobrazil v nabidce vyberu programu spustenych pres prave tlacitko mysi. Tedy kdyz pravym tlacitkem mysi kliknu na soubor s fotografii neco.jpg > otevrit v programu > vybrat program.
Tam se da pak i zatrhnout, aby se soubor s touto priponou asocioval s predmetnym programem.
http://pc.poradna.net/q/view/1488229-win10-a-stars i-programy-ms-z-predchozich-verzi-windows?page=r14 89053#r1489053