Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro práci do 40 000 Kč, 13"-15"

Dobrý den, hledám náhradu mého tři roky starého Acer Aspire V3, který se už pomalu poroučí do věčných lovišť.

Rozpočet: 40 000 Kč

Požadavky:

Továrenské zpracování, spolehlivost - Nemám zájem o přehřívající se notebook, co vydává divné zvuky při spuštění, který špatně chytá wifinu a má nekomfortní klávesnici...
Výkon - Retušuji fotografie ve velkém rozlišení s desítkami (někdy až stovkami) vrstev ve Photoshopu. Občas vyrenderuju 3D obrázek v Cinema 4D a občas střihnu video v Premiere.
Přenosnost: Denně s notebookem cestuji, tudíž hledám něco lehkého - buď 13" nebo lehkou 15". Pro práci NTB připojuji k monitoru.
Kvalitní displej: Pracuji většinou s monitorem, nicméně to není pravidlo, proto bych uvítal kvalitní displej, se kterým ovšem nebude mít W10 problém (špatné scalování fontů atd...)
Windows asi...
Vzhled: Protože jsem designer, potrpím si na vzhledu - nesnesu "pro-gamersky" vypadající neony přeplácanou šasi. Líbí se mi např. XPS13 nebo MCB12"

Z krátkého průzkumu se mi zatím nejvíce líbí právě XPS 13 nicméně si nejsem jistý jeho výkonem.

Díky za jakoukoliv odpověď.

F

MSI určitě nechci, co se toho IdeaPadu týče, stačí mi pár těch recenzí na alze:

"Displej má problémy se zobrazováním žluté barvy. Na běžné používání a hraní to nevadí, ale na profi práci s fotkami a grafikou se podívejte po jiném ntb."

"Strašná klávesnice, hrozný touchpad bez tlačítek."

Třeba RedDit vyloženě zdůrazňuje: Do not buy the Lenovo Y50 4K/UHD, Dell Inspiron 4K, or ASUS UX501 and expect the display that is advertised. The displays are not 4K/UHD, and do not have good color reproduction... tak babo raď.

bežne preferujem Lenovo a Asus, avšak pre danú konkrétnu prácu v týhle cenové kategori by bol vhodnejší daný MSI, tak sa dá uvažovať i o:

EUROCOM Monster 4.0 - s nimž mám nulové skúsenosti, no podla recenzí si jeho displej vede dost dobre.
nebo
Dell Latitude E5550 - s nimž mám nulové skúsenosti, no podla recenzí si jeho displej vede dost dobre.

poprípade aj ASUS N501JW-FI320H šedý kovový (SK verze) ak vám nebude vadiť SK verze, jinak co sa tyka displeju neni nejlepsi, no celkem se da, uvazoval bych az ako poslednu alternativu.

XPS13 není na tom zle, a ak preferujete lesklý displej tak stoji za zváženie, len ten výkon je dosti, že nekdy môže omedzovať,... no záleží ako ho budete využívať, ak to bude jednoduhšia grafika, klidne ho berte, ak neco zložitejšie tak bych rozmýšlal aj nad inými.

Vzal bych tento model Y50-70 od Lenova - https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-black-d2 910063.htm#popis

Na rozdíl od těch 4K modelů má lepší displej, s lepším podáním barev, především žluté (která v případě 4K modelů je otřesná). Možný ti bude vadit to "pro-gamerske" provedení. Pak bych sáhnul po TP Yoga 14 - https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-yoga-20dm0-08g -d2675940.htm, který má taktéž kvalitní displej, nabídne více režimů použití a je odolnější.