Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlé označenie monitorov?

Zdravím. Dnes som opravoval PC, ktorý ma 2 monitory s rozdielnym rozlíšením, pričom som prehadzoval káble s monitormi. Vymenil som im sloty medzi sebou a následne som preinštaloval grafický ovládač. Všetko prebehlo fajn, až kým som nenastavoval monitory, ktoré som späť prehodil ako boli, a nezistil, že majú zamenené mená medzi sebou a monitor s menším rozlíšením zdedil rozlíšenia toho väčšieho. Neviete, ako to dať späť? Vopred ďakujem

ja to kus pochopil,... ide o to že ma graficku kartu s 2 konektormi (napríklad HDMI a DVI) monitor č1 mal pripojeny k HDMI, monitor č2 k DVI, poté čo pripojil monitor č1 k PC cez DVI a č2 cez HDMI preinštaloval ovladač grafickej karty, pote když znova monitor č1 pripojil cez HDMI a č2 cez DVI tak č1 má rozlíšenie napríklad FullHD, ktoré ale pôvodne mal monitor č2, a naopak v pripade monitora č2, tzv fyzicky rozlišenie ostalo rovnake (asi len tak nepribudlo nebo neubudlo počet pixelov na monitore) avšak v nastaveniach rozlíšenia v systému windows to vyzerá ako keby ano.

Máš dva monitory, jeden sa volá A, zapojený do vstupu A1, druhý B, zapojený do vstupu B1. Ten čo je zapojený do vstupu A1 zapojíš do B1 a opačne. Teraz by ti malo ukazovať, že monitor A je vo stupe B1 a monitor B vo stupe A1. Lenže počítač si myslí, že monitor A je B a monitor B je A. A aj keď teraz dáš monitor A do vstupu A1 a monitor B do vstupu B1, stále ukazuje že monitor A je B a monitor B je A. Dúfam, že toto je už úplne jasné... ;)