Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 560 Ti - nízký výkon

Ahoj, koupil jsem grafickou kartu GTX 560 Ti a mám problém s tím, že v Heaven Benchmark 4.0 mám podstatně nižší skóre, než jiní lidé se stejnou grafickou kartou.
Například tady na tomto videu: watch je dosaženo: FPS: 20.5, Score: 518, Min FPS: 9.4, Max FPS: 46.3 a to má ještě zapnutý Fraps. O něco málo vyšší výsledky dosahují lidé na různých fórech - výsledky jsou validované, nastavení stejné, takty také +/- stejné.
Moje výsledky jsou někde kolem FPS: 16, Score: 380, Min FPS: 2.8, Max FPS: 36 a podle mě to místy je tak 0.5 FPS, ale program ukazuje 3 nebo 4. Při těchto velice nízkých FPS je celý počítač velice pomalý (například přepínání záložek, nebo rolování v GPU-Z trvá 2-3 sekundy apod.)
Nastavení benchmarku mám stejné, ovladače jsem taky zkoušel stejné (zkoušel jsem také nejnovější, ale stejný výsledek). Nainstaloval jsem kvůli tomu i úplně čistý OS (Win 7) - takže ten mám taky stejný. Ovladače ke všemu mám nainstalované, aktualizace také. Nic se nepřehřívá (grafická karta 50-60°C, procesor 50°C). Grafická karta nethrottluje - stále drží takty defaultně 950 MHz na jádře a 1050 MHz na pamětech. Normálně mám procesor přetaktovaný, ale kvůli tomuto jsem bios obnovil do původního nastavení, ale to také nepomohlo. Všechny ovladače jsou také ve výchozích nastaveních.

Logicky se nabízí limitace grafickou pamětí při tomto nastavení (1920x1080, 8xAA, ultra, extreme), ale tu mají ostatní také pouze 1 GB a skóre mají podstatně vyšší. Grafická paměť je využita plně - GPU-Z ukazuje využití cca 1015 MB

Sestava je následující:
MB: Asus P5K-E/WIFI-AP
CPU: Intel Xeon E5420
RAM: 2x2GB 800MHz CL5
PSU: Seasonic G-550

Tuší někdo, kde by mohl být zakopaný pes?

No mas docela staru masinu/komponenty.
Zaujimave je ze doska ti ani nepodporuje tvoj procesor = zaujimave ze ti vobec ide kedze tvoj procesor ide na Socket LGA 771 a ty mas 775.
CPU support: https://www.asus.com/Motherboards/P5KE/HelpDesk_CP U/
Dalsia vec je ze mas len DDR2 800 Mhz RAM. Radil by som ti zaobstarat ti 1066 Mhz DDR2 ked uz chces na tej vykopavke hrat modernejsie hry na aspoj STREDNEJ kvalite.
A mozno aj preto ti to ide pomaly lebo ten clovek co robil to video ma mozno 8 GB RAM DDR2 1066. To ze mas serverovy procesor neznamena ze musis mat aj vykonnejsi ;-)
A dalsia vec je ci mas nainstalovany aj SP1 ak pouzivas Windows 7 ?

Tak vykopávka jak se to veme mam něco podobnýho (sestava za nickem)tu GPU bez Ti a na střední s hrama žádnej problém i ty RAM stačej bohatě,spíš problém že má jenom 4 GB to je málo,ale na druhou stranu nikde nehoním žádný čísla když to jede na střední jak má tak nevím proč někde kontrolovat FPS apod.:-)

Jinak ovladače mám 306.97 protože s novejma se to sral... s těma kartama týhle řady.

ano, starý to je, ale výkonu to má ještě hodně
oficiálně ta deska tento procesor nepodporuje, ale s malou úpravou funguje a je to skoro C2Q Q9550, takže určitě je podstatně výkonnější než ten athlon
kvůli 266 MHz navíc u pamětí mi určitě neudělá dvojnásobný výkon
při spuštěném benchmarku mám obsazených 1,5 GB RAM z celkových 4 GB, takže kapacita určitě také není nedostatečná
ano, SP1 mám nainstalovany
--

zkusím tedy ještě ovladače 306.97, jak radí sambilionk

já taky nehraji benchmarky, ale kartu jsem koupil z druhé ruky a tak jsem ji chtěl otestovat a prostě mi vůbec nesedí výkon v porovnání s tím, jaký měří výkon uživatelé se stejnou kartou
je jasný, že výjimky, který jsou náročný na paměť se najdou, ale takový hry já nehraji, občas si zahraji L4D2, TF2 apod. na to mi 4 GB bohatě stačí

Normálně ho provozuji přetaktovaný na 3,2 GHz. Je spousta lidí, kteří to takto provozují a výkon je +/- stejný jak C2Q Q9550 (protože je to stejný procesor, akorát s nižším násobičem a bez nějakých nedůležitých funkcí).
Navíc Heaven Benchmark je nenáročný na CPU. Využití karty je na 100%.