Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aktivace windows 7

ahoj,

predne, doufam ze mi tady nevycinite za muj dotaz, ale zeptam se.. ponechme stranou spravnost toho co se chci zeptat, jen technicky:-)

presel jsem na linux, ale jeste porad mam jeden program, ktery v nem nedokazu rozchodit. proto si chci do virtualboxu dat windows. mam legalni win xp, ale tam je konec podpory, coz by mi ani tak nevadilo jako to, ze nejnovejsi java (kterou potrebuju) neni podporovana. mam legalni win 8 Pro a z neho win 10, ktere zatim ani nechci do virtualboxu a navic tam jeste win 10 ani nejde.

a ted, mam windows 7 enterprise, ktera kdyz ji aktivuju je jen na 90dni. nechce se mi kazdych 90dni zabyvat se touhle veci a chci se zeptat, jde ji nejak nastavit tak, aby byla neomezena casem?

ten uvod pisu proto, ze do windows jsem penize investoval, takze proto se mi zda malo nelegalni, ze si chci takhle vyuzit windows.

diky moc

Keby ta virtualna masina furt hlasila stejny cas z CMOS, tak sa to da pouzivat tych skusobnych 30dni donekonecna :) Len neviem ci a ktory virtual toto vie nastavit. Nijak inac sa to neda dosiahnut (ak pominiem zavirene cracky a spol)
Ktora java nejde v XP a preco ti to vadi? Jaky SW ti na XP nefunguje? Podporu neries, ziadnu nepotrebujes. Ja mam vo virtuali aj XP a neni s tym problem.

Tu neni co riesit = bud si ho Legalne zakup ten Windows a potom ho aktivuj tym klucom co si si kupil alebo si ho aktivuj Nelegalne programom menom "Windows 7 Loader 2.1.4".
-----
Windows 7 ak nainstalujes tak mas 30 dni na aktivovanie ho... tak neviem aky blby patch/crack pouzivas ked ho nevies poriadne aktivovat naStalo. :-|

vadi mi, ze me otravuje java, ze mi pri kazde nove verzi rika, ze mam zastaraly OS a ze mam upgradovat pocitac. docasne je to reseni urcite, ale co az ten program co potrebuju a nejde mi rozbehnout v linuxu nebude mit podporu ani v XP? pak to budu nucenej vyresit stejne. navic, ten program co potrebuje javu a co mi nejde v linuxu je hlavne pro win, nechteji ho pro linux podporovat a jeste navic ma pri startu autoupdate, ten v linuxu havaruje a program ani nenabehne.

Ked ten program co tak nutne potrebujes v XP funguje, tak nechapem co riesis. Az niekedy fungovat prestane, tak to budes riesit potom. Trebars bude potom rok 2018 a uz ho vobec potrebovat nebudes. Alebo druhe riesenie je nepouzivaj dementne programy ktore programoval nejaky team vedeny imbecilom. (java je principialne multiplatformova, takze ak to uz pouziva javu tak to moze bezat aj nativne na linuxe)

treba ho budete znat - thinkorswim se jmenuje ten program. nasel jsem par navodu, jak ho v linuxu rozbehnout, ale bohuzel u me se to nepodarilo..

nicmene, jeste jinak. mam legalni win 8 Pro, ten jsem pak pzmenil pres 8.1 az na win 10. nemam instalacni medium a uz neni ani zaloha na disku. ntb byl koupeny s win 8 pro, takze tam bylo ?OEM?. ale, samozrejme nemam licencni klic, jak jsem zjistil, tak uz se zespodu ntb nedava a je to chranene jinak (melo by to poznat UEFI). muzu si tedy nekde u MS stahnout win 8 pro a ten pozna, ze je na tomhle ntb (i ve virtualboxu) legalne a bude to fungovat?

Vo virtualboxe to asi nepozna, ptz ten neposuva originalne ACPI tabulky (to by potom v nom nefungovalo nic).

Ale spust si RWeverything (to je asi len pre win) alebo v linuxe cokolvek cim sa daju vycitat ACPI tabulky a svoje cislo si najdi v tabulke "MSDM". Nasledne si stiahni instacku W8 alebo W8.1 z webu MS (je to tam oficialne, googli si slova Windows 8 media) a zadaj instalatoru to tvoje cislo rucne. Ale negarantujem ze to pojde aktivovat vo virtualboxe ptz virtualbox je virtualny HW a ne tvoj HW, t.j. nemusi to ist aktivovat (iny HW)