Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chyba LCD u NB - cca 2 cm svisly pruh zleva se nezobrazuje

ahoj vsem,
u NB mam mensi problem s displejem. Zleva je cca 2 cm svisly pruh jen bily,a prekryva bezne WIN prostredi. Tzn. nevidim na uplne levou cast plochy, kryje to tlacitko start a priblizne ten nejvice levy svisly pruh ikon.. ty samo jde vyrovnat napravo, nicmene muj dotaz je asi naslednovny...

Mam nejakou SW moznost, jak tuto chybu vynulovat a celkove plochu o neco zmensit,ale mit zobrazenou bezne celou (jen zleva o ty 2 cm posunutou) aby pod bilym pruhem nebylo nic, co by mi chybelo k videni..

Diky za komentara a nejaky tip jak se s tim pruhem, mimo vymenu displeje, nebo zakladni desky s grafikou, vyporadat...

Je to najskor zavada LCD panela, mozes skusit zatlacit na stranu v tych miestach, ale bez vymeny panela to najskor nevyriesis.
Ponuka start (cely ten panel) sa da presunut aj na stranu, pravy klik na panel - odomkni, a potom chyt panel a posun ho na stranu obrazovky. Budes aspon vidiet start.
Dalsia moznost by bola zmenit si vo Win rozlisenie na nizsie jak nativne panela, a potom hladat v biose alebo/a v ovladaci grafiky nastavenie LCD stretch, a vypnut ho. Budes mat mensi obraz v strede obrazovky (t.j. mimo vadneho miesta)

Nepises ci mas novy alebo stary notebook. Ak mas starsi tak odkedy vznikol ten pruh ci si nahodou nebuchol do notebooku.
Ale viacmenej si myslim ze mas vadny Display a tym padom ti pomoze reklamacia alebo servis. Programovo sa to neda lebo je to Hardware problem a nie Software.

mam starsi nb dell vostro 3650 tusim, jeste je celkem v pohode a je skoda ho uplne odepsat, ale zase nestoji za drahy servis, jakym vymena lcd jiste je...mysliel jsem ze by mohlo jit s obrazem hybat, jen programove si s nim prohrat jako treba s pomerem stran u videa...

http://www.ebay.com/itm/New-15-6-LED-LCD-screen-fo r-Dell-Inspiron-15R-5520-Vostro-3500-3550-3555-356 0-/190805537581?hash=item2c6ce5732d

rozhodne diky za napad...kdyz uz nakup, neresil bych pres prekup u aukra, i kdyz zaruka je fajn.., jediny co bych nechtel, aby to pak nebyla chyba nekde jinde. U grafiky, nebo desky, cehokoliv jineho...zase tak ten NB rad nemamm..prave proto jsem naivne hledal to reseni nejlepe softwarove