Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se DDR4 RAM a 1151 CPU

Ahojky, rozhodl jsem že upragraduji svůj obstarožní počítač. Vyplatí se teď kupovat DRR4 RAMky a Skylake procesor? Nebo se vyplatí ještě počkat? Popřípadě vykašlat se na nové a vzít DRR3 se starším CPU?
Díky

Si nejaku konkretnu vec vyber a skus porovnat cenu a vykon (najdi si benchmark) a uvidis ci ten konkretny model je nadsadeny oproti podobnemu vykonu starsej platformy.
Co sa tyka ceny RAM tak urcite casom bude zlacnovat alebo/a zrychlovat za stejnu cenu, zasa zavisi od toho co presne chces a jaku presne rychlost. Principialne je DDR4 rychlejsia jak DDR3, a moze byt tusim aj Quad channel.

Jestli nebudes taktovat, tak se vyplati tyden mozna 14 dni pockat nez vyjdou netaktovaci Skylake, budou o neco levnejsi nez ty K-ackove.

Osobne cekam na netaktovaci Skylake z duvodu hw podpory pro dekodovani a enkodovani HEVC videoformatu.

Jinak vykon DDR3 a DDR4 je +- stejny, DDR4 by snad mely umoznit lepsi taktovani kvuli vyssi frekvenci (ale zase maji horsi casovani), coz neni muj pripad, nicmene z duvodu budoucich moznych upgradu pameti jdu do DDR4.

Jinak ciste vykonove se to od Sandy Bridge posouva jen o procenta(o), takze z duvodu vykonu je v podstate jedno jestli vzit Haswell nebo Skylake.

Ked je frekvecnia 2x vyssia tak je CL16 stejne oneskorenie jak CL8 u 2x mensej frekvecnie. A potom idu data 2x rychlejsie. Zaujimavy je pomer tych dvoch casov (vsetko musis ratat v ns ptz mas odlisny clock).
P.S. a zaujimave moze byt aj ked pridu CPU s quadchannel, ale neviem ci a kedy to bude.