Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8.1 - divně rozhozené účty

Dobrý večer,

kamarádka mi dala notebook s velice zvláštním problémem. Dala jednomu známému notebook do na opravu (výměna displaye). Nevím, co s tím od té doby dělala, nicméně mi ho dala s tím, že se po přihlášení objeví nějaká tabulka a nic tam nemá.

Tak jsem spustil notebook. První, co mě upoutalo, byly dva uživatelské účty. Ten hlavní, a zároveň ten, co nefunguje korektně, je i ten administrátorský. Přihlásil jsem se, objevila se plocha a s ní i error v explorer.exe instruction at 0x5c4d4821 s tím, že po kliknutí na tlačítko Start se nic neukáže, po kliknutí pravým tlačítkem na Start se nic neukáže, nic to nenajde, po spuštění CMD a následné úlohy mi to napíše, že nejsem administrátor (i když jsem). Dokonce ani nemohu ověřit účet a jiné věci s tím spojené, protože "Nastavení účtu" jen blikne a vrátí se to zpět s tím, že "Nastavení účtu" zůstane jen ta obří ikona a nic se neděje.

Naopak, pokud se přihlásím na Guest (který nechce heslo, ale pokud ho zvolím administrátorem, tak heslo chce a nevím, jak ho zjistit), žádná chyba nevyskočí, nabídka Start funguje správně (ale třeba msconfig to stejně nenajde).

Co s tím dělat? Je jí jedno, jaký účet bude mít, ale jde nějak nastavit ten Guest jako hlavní účet s tím, že bude použit ten email a heslo z toho administrátorského účtu?

Samozřejmě, nejlepší by bylo opravit ten hlavní účet spárovaný s Microsoft, ale opravdu mě nenapadá jak, když ten druhý účet běží v pohodě.

Děkuji!

Nevím, jdu to zkusit. Přijde mi, že je to problém s právy, neboť se mě i při otevření složky na hlavním účtu (Administrátor) objeví tabulka, že je nutné povolení administrátora. Ten Místní účet funguje bez problému.

Zatím děkuji, zálohu a reinstalaci beru jako poslední možnost, má tam několik set GB dat.

objeví tabulka, že je nutné povolení administrátora

uac - omezení práv - je novinka známá teprve asi 8 let. jestli používáš seznam, chápu že nic nevíš.

zálohu a reinstalaci beru jako poslední možnost, má tam několik set GB dat.

nabootovat z live systému a zálohovat data pryč je zakázané? máš snad šifrovaný disk?
chceš říct, že data jsou na systémovém oddílu, který je nerozdělený (systém/data) a všechno je na jednom hnoji? protože přeinstalace jiného oddílu je neovlivní.
disk se nedá vytáhnout, přidat do jiněho pc a zkopírovat data pryč? fak v tom baráku není nikdo normální, co umí trochu zacházet s pc?