Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pekelný problém s funkčnosťou signálu s GIGABYTE GT 740 Ultra Durable 2 2GB a ZOTAC GeForce GTX750 T

Zakúpil som si obe hore uvedené grafické karty a keď ich vložím do PCI-EXPRESS slotu ani jedna nedá signál von do monitora cez žiadny výstup, na doske v pohode funguje ATI Radeon HD 5670 a fungovala aj karta, ktorá vyžadovala prídavné napájanie ATI Radeon HD 4850, takže zdrojom to nie je, pri bežnom spustení sa počítač klasicky zapne a raz pípne/akokeby znak že všetko je ok/, hore na bedni je LED modré a žlté, ak je všetko v poriadku po zapnutí keď už bootuje Windows žlté led zmizne a svieti len modré, pri týchto nových zakúpených kartách PC po zapnutí vôbec nepípne, ventilátor sa točí aj na jednej aj na druhej karte, signál nenabehne a svieti aj modrá aj žltá Led na bedni, pridávam špecifikácie PC na obrázkoch, je to starší stroj ale to neznamená že tie karty nemajú fungovať a musí existovať nejaký spôsob ako to nastaviť:
103sh0h.jpg 2jd0ytw.jpg 103sh0h.jpg

Aj zdroj moze byt problem. Skus iny zdroj na test si pozicat z ineho PC, nejaky poriadny a moderny.
A poriadne by som pozrel ze ci ta karta je v slote rovno, ze ci nevadi bedna/zaslepka (pripadne da sa to skusit aj na stole ak sa ti chce alebo povolit zaslepku - skrutky na knektoroch)
Pozri si na webe fujitsu ci tam neni novsi BIOS pre tvoj PC (model mas napisany na bedni).
Fungovat to ani nemusi vobec, ak na to fujitsu sere.

Môže to byť zdrojom?, ked už tam bola karta ktorá vyžadovala externé napájanie a všetko šlo v phoode, ved PCI EXPRESS dáva 70 Watt, ako môže byť problém v zdroji ked obe nové karty externé napájanie nevyžadujú...:-)::)

Na doske napr. nemusi byt dost kondikov alebo su nahovno ine vetvy jak 12V neviem zhlavy jake vetvy to tam pouziva z PCIe slotu ta karta. Blbo moze byt vsetko, ked to neskusis tak nebudes vediet ci hej alebo ne.
V BIOSe si hladaj co mas o tom PCIe slote, pripadne skus v biose natvrdo vypnut integrovanu ak sa da, a save&exit a potom vymen kartu. Nastav si primarne video na PCIe a ne Auto apod. To su len pokusy, problem nemusi byt odstranitelny setupom. Ked tam evidentne funguju ati karty tak pouzivaj ati, nechapem naco tam cpes nvidie

Lebo Ati karty s tymto vykonom v tej cenovej kategorii nenajdes, integrovanu grafiku ta doska nema a setup je nastaveny na PCIE, aj ked das clear cmos, stale je PCIE ako primarny, inak odpojil som vsetko az na 1 RAMku a procesor a to taktiež nepomoholo, ked už som mal tomu zdroju trocha odľahčiť, proste nemám rád neriešiteľné problémy, uvdidíme či pomôže iný zdroj, ak nie, kúpim nejakú neutrálnu dosku...nevedel som že FUJITSU-SIEMENS nemá rado nVidia karty:-):-D

To máš pravdu, to sú tie možné dôvody zlyhania karty, neverím ale že je to v tom, či je to nVidia alebo ATI značka, budem musiet postupne skúsiť meniť: Zdroj, Dosku a pod...kiežby všetko fungovalo ako je papierovo napísané...

Ked uz tak sa zapajaju DVE ROVNAKE graficke karty a nie jedna je 740 a druha 750.
Vyber jednu a druhu tam nechaj a potom by to malo ist. a inak to ze mas dve karty vies aj to ze ich musis mat zapojene SLI BRIDGE mostikom ?!
A dalsia vec je ze vobec neudavas aky mas tam zdroj a ani to ci si zapojil to napajanie do grafickej karty = vlastne do oboch grafickych kartach.