Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednotka CD/DVD rom- nezobrazuje v spravcovi

Cavte, mam problem, omylom som v spracovi zariadenia odinstaloval celu polozku Jednotka cd dvd rom tym padom aj ovladac. Už som skusal mnoho ovladacov z netu aj manualne nainstalovat a nič - pretoze oznamovalo problem s kompatibilitou. Mam win 7 64 bitov. Notebook acer aspire v17 nitro, v zaruke , rozoberat to nechcem koli zaruke. pomohlo by odpojenie a zapojenie dvd mechaniky ?vysunut ide. v biose tiez nezobrazuje mechaniku iba obcas pri resete..a nasledne ked vlozim do mechaniky medium tak prestane zobrazovat.... poradte prosim lebo už som zufaly

jednotka cdrom nepotrebuje ziaden ovladac ked to odstranis tak po restarte znova nabehne. Ked nenabehne tak si odstranil nieco ine a ne jednotku cdrom, alebo je ta jednotka cdrom trebars vadna.
Po recovery na vyrobny stav (acer ma na to aplikaciu recovery manager, alebo po restarte mackat Alt-F10). Zmaze sa vsetko na vyrobny stav. Pri ktorom cdrom funguje. Ak neni vadna.

presne tak ako pisu ostatny hore = ak si omylom vymazal ovladac/jednotku DVD zo Spravcu zariadeni tak staci Windows restartovat a ono samo dettekuje nove zariadenie a hodi vlastny ovladac.
A ANO ovladac na DVD sa neinstaluje lebo ziadny ani neni ale Windows ma vlastny/univerzalny. Mozno pred 20 rokmi boly ovladace na CD mechaniky.
------
Ak ani po restarte systemu ti Windows sam nenahodi mechaniku tak si nieco ine musel vymazat alebo si nastavoval nieco ine co si pokafral. BIOS ti musi mechaniku ukazat lebo ak neukaze tak si sa bud sral aj v BIOSe s nastavenim alebo si mechaniku ZLA ZAPOJIL ked si ju naposledy vyberal.