Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pehrievanie notebooku

Dobrý deň,
nedávno som sa rozhodol namerať teploty v mojom notebooku a zarazili ma výsledky, ktoré som nameral. Pri nečinnosti mám teploty nasledujúce:
Procesor: 45-50
Základná doska: 45-50
Grafická karta: 40
HDD: 42
Hlavný problém nastáva vtedy, keď zapnem nejakú hru. Teploty som testoval na hrách GTA San Andreas, Counter Strike Global Offensive a GTA V. U všetkých troch mi zhruba do 3 minút vyskočili nasledujúce teploty: (Merané programami HWmonitor a Speccy.)
Procesor: 80-86
Základná doska: 80-86
Grafická karta: 78-80
HDD: 50-60(zhruba po 2 hodinách)-len u GTA V
Hral som ešte takú jednoduchú hru (MTA San Andreas), tam boli teploty zhruba o 10 stupňov nižšie.
Tieto teploty zostali stabilné nezávisle na dĺžke hrania. Na povrchu to takmer vôbec necítiť, keby som to nemeral, typoval by som o dosť nižšie. Je tiež veľmi tichý, chladenie a lebo vetrák vôbec nepočuť. Počítač sa nikdy kvôli prehratiu nevypol ani nepresiahol teplotu 87.Notebook mám zhruba rok. A tak by som sa chcel spýtať: sú tieto teploty normálne? Na nejakej stránke som čítal, že by to mohlo spôsobovať “turbo procesora” ale vtom sa moc nevyznám.
Špecifikácie notebooku:
Typ: lenovo-ideapad-b590
Procesor: Intel Core i3-3110m s taktom 2.40ghz
RAM: 6gb
Grafická karta: NVIDIA Geforce GT 720M
Základná doska: LENOVO 20208 (CPU Socket - U3E1)

A ešte by som sa chcel spýtať aká je maximálna teplota, pri ktorej procesor pracuje. Našiel som toto: 90C (PGA); 105C (BGA) takže neviem či je maximálna 105 stupňov alebo 90.
Za odpoveď ďakujem.

Přesně tak. I můj Acer (ano, všichni do mě, že mám Acer, ale tenkrát to byla ještě poměrně kvalitní značka s dobrým chlazením) má při hraní tyto teploty:

CPU - max 65 stupňů
RAM - max 51 stupňů (pokládal jsem tu dotaz s přehříváním ram, ale tento problém se sám opravil :D)
GPU - max 55 stupňů
HDD - max 40 stupňů