Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Režim spánku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo někdy neměl podobný problém. Stává se to úplnou náhodou třeba jedenkrát za tři dny někdy dříve někdy později. Počítač přejde klasicky do režimu spánku ale když ho chci myší nebo klávesnicí probudit tak se rozjede ale zustane černá obrazovka. Počítač nereaguje na nic nejde ani vyrestartovat tlačítkem. Musím tedy na pět sekund podržet zapínací tlačítko a PC se vypne. Po zapnutí PC zase normálně pracuje až pak se to zase někdy stane. Zkoušel jsem už všechno BIOS je nastavený správně, řízení spotřeby taky fakt nevím co to může způsobovat.
Má sestava CPU-i5-2500K, GPU-MSI GTX 560, RAM Crucial 16GB, SSD Crucial 256GB, ZK-ASUS, Zdroj-Seasonic 500W, Monitor Philips. Děkuju za rady.

Nevypsal protože se mi to nechtělo hledat v papírech. Všechny drivery mám nainstalovane. Rady typu víš co to je chipset driver mi moc nepomůžou blbce můžeš dělat z někoho jiného. Spíš jestli se s tím někdo nesetkal jestli to není nějaká uplna banalita těžko se takáto věc dá najít na googlu tam se vždy dočtu jenom obecných rad o režimu spánku.

- můžeš sám otevřít case a sám si přečíst největší nápis na základní desce
- nebo si při zapnutí na první obrazovce přečteš typ základní desky
- nebo ti základní desku vyčte diagnostický soft (cpu-z, sysspec, hwinfo, speccy, ...)
- nebo najdeš krabici od základní desky
- nebo dokážeš spustit příkaz:

wmic baseboard get product,manufacturer,version

že shitový acer (nebo finální výrobce kterému acer oem dodává) neumí vyplňovat hodnoty v biosu, za to nemůžeš.
máš ještě 4 další metody - třeba otevřít skříň by mohl zvládnout každý, kdo má občanku.
a když se podíváš do historie objednávek eshopu kdes to kupoval, možná máš další způsob jak to zjistit.

je to tak. u těch slušných značkových výrobců jde zase model pc vyčíst.
ale když dám do vyhledávače "acer columbia", vypadne na mě základní deska starého notebůů.
takže tazatel ať obhlédne bednu ze všech stran.

a jako skutečně poslední artistický kousek - navrhuju tu bednu oteřít, tam to každej musí najít.

Tak se mě to stávalo na noťasu. Nikdy jsem to nevyřešil - nepomohlo přeinstalovat Windows, vyměnit RAM, vyměnit disk, prosně nic. Počítač se klasicky rozjede, ale nenaběhne monitor - konkrétně nenabíhalo podsvícení, z určitého úhlu bylo na monitoru vidět přihlášení (v mém případě), notebook stačilo opět zavřít a pak naběhl.