Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výukový program

zdravím a prosím o radu - na pc AMD 3000+ 512RAM XP 2002 mi nejde po nainst. spustit výukový program Matik 3-5,v návodu je napsáno ,že pracuje pod Dosem i Win. Novější verze matik 6-9
jde bez problému spustit.
Díky Hink

Z jakýho roku je ten program?
Pokud je na něm psaný, že jde spustit pod DOSem, tak to asi bude hodně stará záležitost a je to zřejmě spustitelné pouze pod Win95/98/Me. Windows 2000/XP/Vista jsou už udělány na jiné technologii, která programy pro DOS ne vždy dobře podporuje. Budeš se muset smířit s tím, že to nepojede.

Je tu však možnost, že by to jelo přes emulátor DOSu, jmenuje se DosBox. Více na www.google.com

edit//
nebo si na to sežeň nějaký starý počítač, já jsem sehnal PII 300MHz zadarmo, mám na něm Win98 a hraju na něm občas starý hry.

pro kohosi jsem ten program zkoušel, vytiskl jsem mu na obal info:

Režim DOS, grafický - jde nastavit ve vlastnostech (kompatibilita)
Monitor bliká v 60Hz – použitelné jen pro LCD!
Software se nainstaluje do volitelného adresáře, pak v něm ještě spustit program shortcut.exe

Zadání otázek nejsou přesná (tečka dole znamená krát, jako jedině správnou uznávají desetinnou tečku místo čárky – přitom je to naopak)
Oprava zadání klávesou Backspace
Nefunguje Printscreen

ve vlastnostech programu (pravým myšem kliknout na program) se dá nastavit kompatibilita pro starší operační systémy. vyzkoušej a zatrhni tam win95-98. asi to bylo nutné proto, že ten starý program používá vlastní grafické prostředí pod dosem.

je to nějakou dobu, a ten program tu nemám. buď ten shortcut už existoval na cd v adresáři s programem, nebo bylo potřeba ho někde na hdd vytvořit (zástupce) a tam mu jde taky kromě nastavení kompatibility vnutit možnosti: zobrazení - celou obrazovku, kdyby si o to neřekl sám.