Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaka zakladni deska pro procesor Xeon

Zdravicko,

mel bych dotaz ohledne procesoru Intel Xeon E3-1220V3. Potreboval bych vedet nejakou dobrou zakladni desku, jestli mate nejake zkusenosti.
Sam jsem pokoukaval po ASUS H81M-Plus, ktera mne zaujala 3x PCI-E 1x.
Sam vlastnim ASRock, tak jsem koukl i po Z97 Anniversary.

Pocitac bude urcen pro kamerovy system + klasicka kancelarska prace (sem tam nejaky youtube atp.), na PC bude pripojen 2x monitor 24 palcu FHD. Pocitac bude 24/7 v provozu.

Co se tyce Chipsetu, tady se moc nevyznam.

Dik vsem za rady.

PS: pokud mate lepsi radu co se tyce procesoru, nebranim se.

HT neni treba, myslim, ze uz takto je tam moc veliky vykon. Hlavni omezeni je samozrejme cena, coz dalsi 2000Kc navic se mi zda prilis za neco, co se nevyuzije.
Potrebuji neco, co vydrzi v horsich podminkach (teplo a prasno) co nejdelsi dobu v nonstop zatizeni. Tady prave klasikam jako je i5, i3, Pentium, Celeron, moc neverim.

Technicke parametry znam. Ted jde o to, zda je to opravdu prakticky, tedy do nonstop behu. Samozrejme se musi pocitat i s dalsimi prvky (prasnost, teploty, vlhkost, zakladni deska atp.).
Tedy pokud bych si Xeona rozmyslel, tak bych do i5 asi ani nesel, me se zda ta cena proste k mire vyuziti nadmerna.
i3 vs nejaky Pentium s 4 fyz. jadrama, ma smysl delat rozdily? Kdybych si to cele rozmyslel.