Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentace disku

Ahoj,nevim už jak si rady a proto vás tady prosím o radu.PC-Windows Vista Home Premium,32 bitový oper.systém.Potřebuji rozdelit disk,po uvolnění místa zustává 186GB volných z 232GB. Jenže pořád mi při rozdelování vyhazuje tabulku,ze není dostatek místa pro rozdelení. Skusila jsem tedy defragmentaci disku,ale strašne dlouho to načítá a nic se nedeje,i nekolik hodin..ani restart nepomáhá...a pořád mi vyhazuje tabulku s nedostatkem místa na rozdeleni.Budu vděčná za radu.Děkuji

Aby rozdeleni ve Windows fungovalo, musi byt konec disku volny. Ty tam budes mit zrejme nejake systemove soubory, ktere rozdeleni brani.
Mozne cesty:
1. pouzit offline defragmentaci, ktera umozni i defragmentaci systemovych souboru. Napr. Prtition Magic, kde by ti na jednorazove pouziti mela stacit trial verze
2. pouzit jiny nastroj na rozdeleni disku, ktery umozni nastartovat z bootovaciho media a tim padem i uvolnit misto - pred zmenou velikosti presunout soubory. Napriklad Acronis Disk Director

Osobne bych ten disk nerozdeloval, je docela maly. Jaky mas duvod pro rozdeleni?

klidně bych disk dělil. pokud jsou v domácnosti rozštelovavači windows, je to nutnost.
186GB volných z 232GB znamená už teď zaplněných 46gb, což je na samotný systém hodně. i když odečtu hiberfile.sys a polozbytečný pagefile.sys, je to moc: čistý systém zabírá pod 20gb.

data (filmy, fotky, hudba, stažené soubory prohlížeče, velké soubory/adresáře na ploše) bych přesunul na externí disk.
přerozdělil bych disk normálním nástrojem: c: 50-64gb, d: zbytek.
pak data z externího disku vrátit na d: a přesměrovat na něj "dokumenty" i stažené soubory v nastavení prohlížečů.

výsledný čistý systém z c: bych zálohoval nějakým funkčním programem do image na d: - rozhodně ne šílenými součástmi ve windows. viděl jsem uživatelský disk d: z 90% zasr... automatickými zálohami windows, tak toto rozhodně nebrat.
free je easeus todo backup, clonezilla, a jiné.