Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vliv magnetického pole na quartz hodinky

Čau všem,
stala se mi zvláštní věc ohledně quartz hodinek z Číny, PDA iPAQ 114 se zapnutým bluetooth a pouzdra Krusell s magnetickým zapínáním. Něco jsem přenášel z PC do PDA přes bluetooth a za tu dobu se mi zpozdily hodinky o 5 minut. Trvalo to celé zhruba stejnou dobu, takže se zřejmě na 5 min zastavily. Stalo se to už dvakrát, pokaždé stejná sestava. Nechci to zkoušet znovu, protože bych nerad ty hodinky poškodil. Mám je už 8 let a jdou pořád přesně, +1 s/týden.
Zajímá mě, jestli někdo pozoroval podobný jev a jestli to může být silou EM pole bluetooth nebo silou magnetu v zapínání pouzdra nebo součtem obojího. Magnet při držení PDA v ruce nebyl k hodinkám blíž než 12 cm.

Ked budes zvysovat hustotu EM pola, tak prides k rovnakemu javu aky pozorovali v 60-tych rokoch minuleho storocia v US lodeniciach pri zvarani ponoriek. V okoli im zacali miznut niektore predmety ked spustili zvaracku. Expertiza nepotvrdila, ze by zmenili skupenstvo. Jednoducho zmizli z naseho casopriestoru.