Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava na hry cca 30tis.

Dobry den, mel bych dotaz ohledne sestavy kterou bych si chtel poridit.Sestava je hlavne na hrani her. Jde mi predevsim o hrani zatim full HD,pozdeji mozna i 4K na full detajly. Taky mi jde o to aby pri nejakem tom upgradu bylo potreba vymenit co nejmene komponent. Maximalne treba vymenit procesor, GPU a mozna pridat nejakou tu pamet. System, obrazovku a ostatni mam, jde mi jen o "bednu" Predstava je toto:

MSI X99S Sli plus
Intel core i5 4590 nebo 4690
Kingston 16GB kit ddr4 2666Mhz
Kingston hyperX fury SSD 240GB
WD GREEN 1TB 64cache
MSI AMD R9 290X Gaming 4g
Corsair RM750i

Prosim o radu jestli mi tyto komponenty pujdou do sebe a jestli to neni blbost. Prebezna cena cca 35tis. Nedalo by se to za tu cenu postavit lepe?

Ako inak sa to naučím ak nie tým že to budem robiť ja, nemám nikoho kto by mi s tým pomohol. Všetci si dávajú na okolí kupovať buď zostavy urobené eshopom alebo si zaplatia montáž. Zdá sa mi to zložité iba s tými káblami inak to vidím ako iba šróbovanie a zasúvanie modulov. Samozrejme môže byť môj pohľad skreslený , inak neviem čím myslíš základné vedomosti. Ale ďakujem za rady aj za tú zostavu . Vážim si toho inak by som kúpil nejakú blbosť zas. Známemu ste tu tiež radili kompa a je spokojný,

Rozhodne to nerob sám! Naučiť sa to dá, no áno musíš to robiť ak sa chceš naučiť avšak vždy s dozorom ktorý ta upozorní ak neco začneš delat zle a ktorý je skušený... stačí že len kus nakrivo dáš grafickú kartu a máš v piči jak základnú dosku tak i grafiku, totiž ked je našikmo tak jeden kontakt grafickej karty je šriegom cez 2 kontakty PCI-e = hotová pohroma, zle založíš procák tak základá doska aj procák pojde do piče. Ale jako chceš, tvojich 30 tisíc KČ, ak si je chceš nechat len tak zničiť tak klidne, když už chceš trénovať skladanie PC tak na starej plečke, ktorá nemá hodnotu a u ktorej ta nezamrzí že niečo odpáliš.

samozrejme ak prečíta 50 kníh v ktorých je pekne a podrobne vysvetlené čo kedy ako robiť a čo v žiadnom prípade nerobiť a ak bude používať rozum tak to vie zložiť i sám ale lajk ako on, čo nemá ani základný poznatok čo je to PCI-e slot a čo sa do nej vkladá, čo je to napríklad North Bridge, nebo čo to je BIOS a čo má robiť ked mu 2 krát pípne po zapnutí a podobne tak by v žiadnom prípade nemal nijak sa šprtať v PC.

Zas tak hlúpy nie som Mlóčik viem čo je PCIe . Neviem ako sú balené chladiče to je fákt lebo som to nikdy nekupoval takto. Ani moje vedomosti nesiahajú tam že by som si dovolil niekomu radiť ohľadom výberu modulov . Ale zase toto nemôže byť taká veda keď to robia aj 15 ročné deti a potom v škole machrujú jak stavajú PC. mám doma otvorenú bedňu pri najhoršom sa pozrem dnuka ako to stavali odborníci .

v prípade že zavadzá chladič tak alternatíva je ok, ale vždy když je to možné zapájam najvätšiu ram do prvého slotu čo je najbližšie k procesoru, ak mám dual chanel napriklad 1-3 a 2-4 tak zapajam do 1-3,... u diskov vždy dávam disk na ktorom je OS na Sata III _1 a v prípade IDE vždy na kábli nie na koniec (sekundarny) ale primarny a najumprovany na master. v pripade kdy mám viac diskov a mechaniku tak napríklad DISK s OS na Sata III _1 nebo IDE primar master a druhy disk Sata _2 a IDE primar slave a CD mechaniku sata _3 alebo IDE sekundar cable select. a vždy mam určite postupnosti,... proste keby to som mal zapojene ze v Sata _2 mechaniku a disk v _3 nebo v pripade IDE na primar slave mechaniku a sekundar cable select disk tak by ma jeblo.

jj... a napríkald v prípade diskov:

v Pripade IDE diskov vzdy ale vzdy to zapajam takto:

[img=http://s2.postimg.org/w7a42yu7t/Bez_n_zvu.png]Bez_n_zvu.png[/img]

p.s. rucne rychlo nakreslene v skicari, kdybych tam mal davat aj saty a aj SSD disky a podobne tak je to zlozitejsie, ale proste mam zlozitu postupnost a presne ju dodrzujem
tak isto mam postupnost pri zapajani viacerych grafickych karat, PCI zariadeni, ram, sata diskov, a dalších vecí.

mal som čas, nudil som sa tak som to nakreslil XD jasne mohol som to i napsat, tu jsem len chcel vysvetlit princip ze ta postupnost je dost dolezita aj ked aj bez nej to mzoe fungovat. Ale naco mat 2 rovnake ramky na slote 2 a 3 kdyz máš dual channel 1-3 2-4, proc nevyuzit dual channel, proste ide o princíp že pri správnej postupnosti a správnom zapojení máš mnoho výhod, a lepšie ti PC funguje. žial nektorý sú schopný dať na master i mechaniku a HDD s OS na slave. (niekolko krát som to videl takto poskladané když kupuješ už zložený PC) i když fungovať to vie aj tak když v biose sa boot nastavi na disk, no je to proste priblble, a problemove. I to jumprovanie diskov je proste zlozita vec, bys ani neveril kolky ludia co zlozily PC aj 20 krat to nevedia... ono sa to zda lachke, ale poznam aj typkov ktory nezvladnu ani tak jednoduche primitivne veci, ktore bys ti povedal ze to musi zvladnut i 5 rocne decko.

ja videl i pripady kdy blondina ide do servisu s telefonom ze jej nejde zapnut, a typek hovori ze vsak len je vybytej, tak nabil a da zene a ta a jak to zapni tak zapne a ona ze zadate mi pin kod? ja nemam okulare nevidim na to. tak sa servisak pita aky ma pin a ona ze 4 hviezdičky....
nebo typek ide delat plavajucu podlahu, vola kamaratovi ze ci pomoze, ze si kupil a potrebuje ju polozit, no a on povie ze prijde v sobotu lebo dnes (v piatok) uz nema cas, tak ako v sobotu vola ze ide k nim, no a on hovori ze uz velmi netreba ze to uz spravil len listy okolo treba, tak ok ze spravi, prijde tam a plavajuca podlaha vies jak sa zaklada a zahakne jednu p druhu a on to pribil klincami a 2 centimetrove medzeri, jemu to ani zabit neslo tak poohinal klince, tak typek co prisiel hovori, no tak ja jdu, za toto mi moje ponožky nestoja XD

Já jsem si pc rozebral a složil poprvé při čistění po letech, všude tuna prachu tak jsem všechno odmontoval krom hdd, mechanik a základovky.. no pár much to mělo.. teplovodivá pasta na čipech byla od prachu, myslel jsem že je to nějakej bordel tak jsem to utřel.. :D podle toho co čtu na netu bych měl být rád, že mi to funguje do teď. Tu jsem neznal no.

No já měnil GPU,CPU+jinej chladič a komplet jsem to přendaval do jiný case teda už pár let zpět a nejdřív sem si pěkně projel net a pak se do něčeho pustil a zmrvit pak není co i když asi jak kdo,nikdy předtím jsem se v Pc nehrabal a neměl ani šajn co tam je a jak to fachá,ale na netu je všechno přesně popsaný,navíc kdo staví nový jsou k tomu manuáli.:-)

dá sa pokazit aj špatne založený chladič, procesor, grafická karta nakrivo, zle zapojene ramky, disky, zle dotiahnute, zacvaknute, slabo zatlacene.... a plno dalšieho. bys ani neveril. poznam typkov co fakt nezvladnu ani omnoho primitivnejsie veci.