Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem finální verze mojí herní sestavy, (40k +/-) co myslíte?

Zdravím,
před pád dny jsem tady začal vlákno kde jsem se ptal v podstatě hrubých rysech na herní počítačovou sestavu (tímto děkuji M-Polovi, moc mě pomohl), ještě jsem to následně trochu poupravil a dostal jsem se (snad) do finále.

V kostce se jedná o i7 6700k / R9 390

Jelikož jsem se dostal už přes rozpočet (jak nečekané!), byl jsem nucen osekat SSD na 120 gb (jelikož bude sloužit výhradně jenom na OS tak by to snad neměl být problém), chtěl bych se tímto zeptat, jak vidíte výslednou herní sestavu. Doufám že tam nenajdete nějaký problém, ale to je vlastně důvod, proč ještě jednou pro jistotu ptám.
Za nové vlákno se omlouvám.

Z důvodu nejasného dodání na czc mám v seznamu dvě skříně (NZXT Source 340, černá - preferovaná) a dva chladiče na zdroje (Be quiet! Dark Rock 3 - první volba).

Myslíte že bude vzduchové chlazení stačit na nějaký případný overclock do budoucna? Žádné šílené přetáčení ovšem :)

http://www.czc.cz/porovnat?code=100118&code=126808 &code=143930&code=149870&code=154678&code=159055&c ode=162965&code=164733&code=174125&code=176151&cod e=176320&code=176432&code=176625&code=70092a

Každá rada vítaná, jen si opravdu nemůžu už dovolit jít na dražší věci, momentálně jsem na nějakých 40.500,- Kč

Doufám že mě tam nechybí nějaká naprostá základní věc, berte to jako kompletní seznam, představa je, že mi přijde case, dám to do proudu, píchnu monitor, myš, klávesnici zapojím datovej kabel (internet) a budu OK :)

V první řadě, nechápu ty předražené chladiče. Dnes jsme o kus dál a v chlazení tu jsou jiní hráči, kteří za nižší nebo podobnou cenu poskytují lepší výkon.

http://www.cnews.cz/recenze/test-chladica-scythe-a shura-ostrie-japonskych-kos-sa-len-tak-nezatupi/st rana/0/9
http://www.cnews.cz/recenze/najefektivnejsi-chladi c-strednej-triedy-thermalright-true-spirit-140-rev -bw/strana/0/9

Dále nechápu tu volbu podivného OEM zdroje. M-polova sestava obsahuje optimální volbu.

A najednou je vata i na standardní SSD. ;-)

Opravdu bude lepší 550 W? vzhledem i ktomu, že jsem přešel na i7, raději jsem tedy sáhnul i silnějším zdroji.
za tu cenu bych tam mohl dát i : http://www.czc.cz/seasonic-s12g-650-650w/145291/pr odukt, což je 650 W, pokud to bude i s ohledem na nějaké budou přetaktovávání stačit, dám ho tam :)

U chladičů jsem limitován tím, co mají na czc - bohužel zmíněné chladiče nemají v nabídce.
nebyl by aspoň lepší tedy tento? http://www.czc.cz/scythe-scmgd-1000-mugen-max/1557 11/produkt

Pokud vybrat nějaké lepší 120 SSD, ve stejné cenové relaci, poslouchám :)

Návrh sis upravil dle sebe a to nic moc.

1. i7 oproti i5 využiješ to jen v herní sestavě?

2. zdroj, o tom řeč byla, ale asi prd platná

3. chladič k procesoru K sis též upravil a to naprosto zbytečně
(http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/procesory-a- pameti/test-silentiumpc-grandis-xe1236-velky-a-vyk onny-chladic-se-skvelym-pomerem-cena-vykon--5.html

Jen toto je rozdíl okolo 4 000,-, ale dělej jak myslíš, jsou to tvoje prachy.

co se týká procesoru, nakonec mě přišlo že ty 3 tisíce na víc za i7 stojí za to, chtěl bych s touto skříní nějaký čas vydržet, takže případně za pár let maximálně vyměnit kartu zatímco procesor bude stále stačit.

zdroj tedy vyměním za tento 650W http://www.czc.cz/seasonic-s12g-650-650w/145291/pr odukt

a chladič tam dávám ten původní http://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-xe1236/15388 3/produkt

^^

Herni sestava s 120GB SSD slouzici jen pro OS. A hry teda jako nic?

Hlavne je dulezite mit polovinu veci predrazenych, ale setrit na SSD. Jestli si hrajes tak, ze taktujes, tak ma samozrejme i7-6700K svuj ucel, pokud chces hrat hry, tak ti staci i7-6700 nebo i i5-6600(6500). A hned budes mit na slusne SSD.

nemyslím si, že SSD na hraní je taková nutnost, ušetří vám to čas při počátečním nahrávání a to je tak všechno. na uzamčenou i7 jsem také koukal, ale je to rozdíl tisíc korun, přijde mě jako lepší si tu tisícovku připlatit a mít možnost taktovat.
když bude člověk cítit, že SSD by přeci jen využi, až budou zajímavější ceny, půjde jednoduše dokoupit.

jaká polovina věcí je předražených? to by mě docela zajímalo co, kdo by nechtěl něco ušetřit ^^
díky

beru i7 proto, abych nemusel za nějaké 3 roky řešit procesor, tam by přeci mělo být s i7 vystaráno. klidně se může stát, že lepší hyper-threading u i7 bude mít ve hrách větší užitek než dnes (např. u watch dogs to je znát, viz váš graf). pokud jsem se dočetl správně, nové konzole běží na 8 jádru, z toho lze usuzovat že vývojáři her se budou posouvat k hyper-threadingu.

je to nesmysl? nechám si klidně poradit jestli je tato premisa špatná :p