Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s GTX 970 ve Win XP Pro SP3

Zdravím, koupil jsem si GK GTX 970,dnes jsem opět po dlouhé době spustil OS XP SP x32.
Nefungovaly mi NVidia detonátory,respektive nebyly k dispozici.Při pokusu o přeinstalaci nových,nejnovějších i několika starším ovladačů,je mi oznámeno,že nebyl nalezen kompaktabilní HW.
Na GK kartě GIGABYTE GTX660 Ti,vše šlo bez problémů.Jela na detonátorech 344.75.
Normálně používám Win 7,a tam 970ka jede bez problémů.
Proč je problém s XPčkama?

Chtěl bych doplnit můj původní dotaz:
18.9.2015 jsem v koupil GK GIGABYTE GTX 970 OC,místo mé původní GIGABYTE GTX660 Ti OC
/bude-li vás to zajímat,tak 660tka "odešla" přesně 18 dní po vypršení záruky!!/
OS mám Win 7,kde GK běží bez problémů.Dnes jsem aktivoval můj druhý OS Win XP Pro SP3,ale nová GK v něm nefunguje.
Ve správci hardware je nová GK identifikována,jak "Neznámě zařízení"
Stará GK GIGABYTE GTX660 Ti OC zvládala oba OS bez jakýchkoliv problémů.
Původní ovladače nVidia 344.75 zmizely a nové nejdou nainstalovat,vždy to skončí hláškou:
"Tento ovladač grafiky nemohl najít kompatibilní hardware grafiky"
Zkoušel jsem 266.58
304.87
353.62
355.98

MB - ASUS Sabertooth 990FX
CPU - AMD VisheraFX-6300 3,5Ghz s.AM3+,95W BOX
Fan - CoolerMaster Hyper 212+
RAM - Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz CL10
GPU - GIGABYTE GTX 970 OC, 4GB DDR5
HDD - SDD Intel 530 SATA III 7mm 180GB /Win 7/
- WD Re (FBYZ) - 1TB /Win XP Pro SP3/

Na WinXP uz sere vacsina vyrobcov HW, napr. intel uz nejakych par rokov tiez na novy HW(chipsety,XHCI,apod) vobec XP ovladace nerobi.
Bude ti asi muset stacit zakladne rozlisenie v tych XP. Naco ti je XP ked mas W7?

Mozes skusit taky odrb: zober nejake posledne nvidia ovladace pre XP, rozbal ich (spust instalator a v tempe mas rozbalene), najdi si prislusny .inf subor otvor v notepade, a dopis tam DEV_ID a VEN_ID tvojej aktualnej grafiky (zmen nejaky riadok s inym DEV_ID na tvoje aktualne), tvoje aktualne vidis v spravci zariadeni - pravym na grafiku - tusim predposledna karta, navolit polozku HW identifikacia. A potom tam klikni na nainstalit ovladac - zvolit lokalnu cestu, a daj mu cestu na ten upraveny .inf :)

P.S. za pripadne problemy nerucim :)