Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhé pípnutí po startu PC

Dobrý den, nedávno jsem dokončil upgrade PC. Vše jsem nechal přeskládat do nové skříně na pobočce CZC. Nicméně už první den se po startu PC ozývalo hlasité pípnutí (viz video www.youtube.com). Před výměnou komponentů se nic takového neozývalo. Počitač pracuje naprosto normálně, teploty v zátěži OK. Ani při restartu se už zvuk neozývá.
Nevíte čím to může být? Popřípadě, nemám uplatnit nárok na reklamaci na servis?

CPU: AMD FX 8300
Současná GPU: MSI AMD R9 390 8GB
Základní deska: GIGABYTE GA-970A-D3
Zdroj: Seasonic 650W
RAM: 8 GB

Předem děkuji

Ja som nejak vobec nepochopil ze kedy sa to teda deje, po kazdom zapnuti aj ked si bol len v soft-off (nevypinane z elektriky) alebo co?
Mohli tam dodrbat nieco na doske, v prvom rade by som skusil defaults do BIOSu a skontroloval jumpre na doske ze su spravne. Ked nic nevymyslis tak im to tam odnes.
Ten zvuk vychadza z coho?

Jen po určité době. Řekněme při prvním startu v ten den. Příklad: Ráno jsem počítač zapnul a zvuk při startu vydával. Odpoledne jsem ho na hodinu vypnul a po hodině při startu se žádný zvuk neozýval.
Právě že ani pořádně nevím, zda to je základní deska či graf. karta.
Ty jumpry mají být správně jak?

Ahoj všichni,

Od této závady už uběhl nějaký ten pátek, ale mám v souvislosti s ní další dotaz. Po výměně základní desky, kterou jsem si radši nachal nainstalovat v servisu, problém s pískáním po startu přetrvával. Poruchu v základní desce jsem tedy vyloučil a na reklamaci jsem odeslal grafickou kartu i zdroj. Nový odkaz na starý problém: youtube

Oboje mi uznali s tím, že karta byla opravena a zdroj vyměněn (nikoliv však za nový). Když jsem se přes mřížku podíval dovnitř, všiml jsem si že má cívky přelité nějakou bílou pastou/voskem.

Vše jsem zapojil, ale po spuštění hry, tedy když je počítač v záteži, zdroj jemně bzučí. Je to důvod pro další reklamaci? Nerad bych zase čekal 4 týdny na "opravený zdroj" aby byl výsledek stejný = bzučící zdroj.

Děkuji za všechny rady

To ti tak bzučí PC při startu? To si nahraju jako budík.
Zkus to jen s jedním modulem RAM, protože to vypadá na problém s pamětí. BIOS dej na defaultní nastavení nebo rovnou resetuj CMOS. Když to nebude pískat tak potom prohodit ve slotech. Jak bzučí zdroj nevím. Možná cívky, ventilátor, rezonance skříně. Z toho videa to nejde poznat.