Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb okolo 10tis. pro rodiče

DObrý den,
potřeboval bych poradit, rodiče by jsi chtěli koupit ntb vesmes zádné požadavky nemají. Vesměs hledají něco co se jim nebude sekat při práci s offisama, pojedou tam plynule filmy apod. prostě zádné hry, prostě plynulý chod.

cena okolo 10 tisíc

Děkuji za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Lenovo B50-80
Lenovo IdeaPad G50-80

Jsem vybiral otcovi, jeste se ale nerozhodl. Ten prvni byl na Alze za 9.000,- bez OS (muze stacit Ubuntu a LibreOffice, filmy jdou nam linuxu taky) a s nizsim rozlisenim displeje, ten druhy je na Alze za 12.000,- s Win8(10) a ma fullHD rozliseni. Me prijde u 15" notasu dobre, aby to melo fullHD (jemny displej), ale nekomu nemusi vadit ani to nizsi rozliseni, je treba vzit rodice nekam do kramu a at si vyberou sami.

Ja doma nerobim s office, ale filmy v HD zvladne aj baytrail, office netusim. Ak pojde na alza a zobere hocico kancelarske za 10k aj s windows, tak to bude imho vpohode. (display si musi vybrat ci matny ci jaky a ci fullhd ci ne, apod)
(P.S. akurat pozeram ze vsetko do 10t tam je 1366x768, takze fullhd si moc nevybere, ale aspon antireflex)

A jaky decoder vlastne dneska sa na to pouziva? Google mi nasiel napr. https://software.intel.com/en-us/articles/optimizi ng-h265hevc-decoder-on-intel-atom-processor-based- platforms pricom tam pisu dole "When tested with the optimized H.265/HEVC decoder on the codenamed Baytrail tablet, the performance is better than Lenovo K900 phone, the refresh rate can reach 52.6 FPS." Nepisu ani jaky baytrail (existuju 2core, 4core, pomale, rychle, apod). Myslim ze 4core baytrail by to mohol dat, ale bude to asi silne zavisiet od codecu. HW urychlovanie na to asi este neni (podporuje vobec nieco uz HW urychlovanie pre ten hevc)?