Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenačtou se WIN7 po vložení RAMky

PC Fujitsu Esprimo P9900. Proc I3 3,2GHz, motherboard D2912-A1.
Pamět tam byla 4GB DDR3 1333mhz. Koupil jsem novou 4GB DDR3 1333mhz. Ta stejná se koupit už nedá (Nanya), takže jsem koupil Kingston.
V biosu se po vložení ukazuje celková paměť 8GB - v pořádku. Problém je, že se mi při startování WIN7 sekne komp při hlášce "načítání systému" (těsně před tím, než tam frčí animace 4barevných okýnek). Zkoušel jsem všechny sloty na desce a dva druhy paměti (se stejnými parametry). Marně.
WTF?
Díky.

Ja som mal davnejsie podobny problem na notebooku a problem bol vtom ze 1stranne RAM neboly kompatibilne.
Takze ak ta stara RAMka je 2 stranna = ze na oboch stranach ma cipy tak potom musis kupit tiez taku podobnu 2strannu. Lebo niektore notebooky nepodporuju ramky co maju iba na jednej strane cipy... neviem cim to je..

Pokud jsem se dobře díval, tak je v tom PC základovka s1156. Paměťové řadiče v CPU pro tento socket zvládnou paměťové moduly v provedení Single Rank o kapacitě max. 2GB, v případě Dual Rank modulů je pak limit 4GB na modul.
Problém je to, že absolutní většina 4GB modulů co jsou nyní v prodeji je v provedení Single Rank a tím jsou pro tvůj stroj nepoužitelné.
Jeden z posledních Dual Rank 4GB modulů, co se dá koupit jako nový je Transcend JM1600KLN-4G:
http://www.czc.cz/transcend-jetram-4gb-ddr3-1600/1 12003/produkt
To že to je DDR3-1600 ničemu nevadí, v tvém stroji normálně poběží v režimu DDR3-1333.