Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolne vyjizdeni DVD

Ahoj od včera mi na notasu samovolne vyjizdi dvd rom.Dela to jak kdy nekdy neustale nekdy jednou za par hodin.Moje otázka jestli se to neda nejak zablokovat nebo primo nejak odpojit ale tak aby zustala v notasu a nebyla tam zbytecne dira.Nepouzivam ji a co vim ani cd nenacita.Diky moc

Jo vyjede to stejne tak jako kdybych chtěl aby vyjela.Proste jen ten kus a tak zustane dokud ji zase nezandam a za chvili je venku znova dokonce se mi to stalo i když vůbec nebyl win nacteny bylo to při zvoleni profilu v uvodu.Vir asi mit nemuzu vůbec nic nestahuju ale pro jistotu sem to projel a nic to také nenaslo.

Ajej, Acer, tak tam je mozny vsechno, ja predpokladal jenom nejaky softwarovy problem, ale jak je to Acer, tak verim, ze je to klidne nejaky kurvitko uvnitr stroje. Zkus jeste nabootovat live CD Ubuntu, kdyz tam tu mechaniku mas, jestli bude vyjizdet taky.

Nevim co ted myslis ale ta mechanika co vim nefunguje před mesicem sem tam dal cd a nic se nenacitalo ale protože cd vůbec nepouzivam tak mam nejspis nefunkci dvd rom v notasu s tim ze dokud mi to takle nevyjíždělo bylo me to jedno ale ted nevim co s tim.

Aha, uz rozumim, no pokud to neni softwarova chyba, tak to nastavit nepujde.

Zkus teda jestli notebook umi bootovat s USB a nahrat si live Ubuntu na flashku nebo proste vlez do BIOSu a nech notas pustenej, jestli mechanika vyjede nebo ne. Vyjede-li nic s tim neudelas, je tam nejaky hw kurvitko, ktery ji vysouva ven.

Uz ti to napsal karel.

Akorat ze, pokud to neni softwarove, tak zakaz ve spravci zarizeni ve windows nepomuze a v biosu Aceru bych vubec tu moznost neocekaval, naprosto ocesane. Ale vlezt do notebooku a jednoduse vypojit by preci jit mohlo, to je od karla velice dobry napad.

Mate v počítači nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, treba ho odinštalovať.

2. Použite softvér AdwCleaner. Všetko čo nájde odstrániť.

3. Odvírujte počítač použitím softvéru MBAM free verzia: www.malwarebytes.org.
Všetko čo ešte nájde odstrániť.

Bod 2 a 3 sa odporúča vykonať v núdzovom režime systému.