Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s výkonem PC sestavy

Dobrý den,

jak jsem již zmínil v předmětu mého dotazu, mám problém s výkonem mého PC, co se týče hraní starších i novějších her. Mám sestavu (konkrétně v dolní části příspěvku), která by dle mého názoru neměla mít problém i s nejnovějšími hrami, alespoň na nízké nebo střední detaily. Z novějších her jsem otestoval např. GTA V nebo Wolfenstein: The Old Blood. Zkoušel jsem nastavit detaily na nejrůznější kombinace, ale hry se sekají a mají nízké FPS vždy stejně, ať už detaily nastavím jakkoliv, což je podivné. Co je ale ještě podivnější, že dobře "nešlapou" ani starší kusy jako např. Fallout 3 nebo dokonce i starý Counter-Strike. Hry sice jdou jak takž hrát, ale podivně se trhají např. při chůzi, výbuších atd. Zkoušel jsem kvůli tomuto problému přeinstalovat windows a nic, potom formát a také bez úspěchu. Ovladače na grafickou kartu jsem měl vždy aktuální. Nevím si s tím rady.
Děkuji za případné rady.

Pozn. Nejspíš je to náhoda, ale přišlo mi, že se tento problém objevil poté, co jsem vyměnil aktivní chladič procesoru, za pasivní, protože mi vadil hluk větráku. Je možné, že by pasivní chlazení mohlo snížit výkon? D

Sestava:
Grafická karta: Radeon HD 7700 Series
Procesor: AMD 4-Core, 4 Ghz
RAM: 8 Gb, DDR3
Windows 7 Professional

Větrák? Myslíš jako zadní ventilátor? Ten mám vyplej.

Chladič CPU mám CoolerMaster TPC 600.

Teplota...v biosu po zapnutí PC to začalo na 50 a stoupalo to pozvolna až na 80 a stále to stoupalo. To je asi celkem hodně, co? Když jsem zapnul funkci CPU Fan Fail Warning, tak PC začal vydávat varovný zvuk.

Ach jo, je při provozu radiátor chladiče horký?
(pokud ne tak je chladič blbě nasazený)
Jinak, můžeš mi prozradit jak dochází k výměně luftu v té krabici, když zadní odsávací vesele vypneš = pokud je hlučný tak si pořiď některý pomaloběžný do 1000ot/min a ten samý bych namotil na ten chladič.

Ještě jedna poznámka: Při vyměně chladiče, jsem vytáhl původní chladič i s procesorem, protože to držela spojené vodivá pasta. Při tom se mírně ohnulo pár těch drátků (nevím jak se tomu odborně říká :-) ), kterými se procesor strká do základní desky. Všechny jsem je pečlivě narovnal a připojil procesor i s novým chlazením zpět. Počítač se pak normálně rozjel.