Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový procesor do starej šunky

čaute chcem sa spýtať mám starý 9 ročný komp s procesorom pentium 4 3,06 GHz chcel by som ho vymeniť za silnejší.ide mi o to aby som mohol pozerať trebárs online prenosy a pod. žiadne hry. pretože už ,len pri 720p rozlíšení mi procák ide na 100% a to pri tom ,keď video stiahnem ide úplne plynule.skúšal som aj novšie grafiky ,ale ,keď je procák slabý tak to nemá zmysel a nikam som sa neposunul.samozrejme ,že sa mi jedná aj celkovo lepší výkon.vzhľadom na to ,že do starej šunky nechcem investovať horibilné sumy tak som pozeral niečo cenovo rozumné ,ale aj aby to tá doska a komponenty zobrali a tu práve potrebujem vašu pomoc či vôbec je šanca niečo výkonnejšie do tej starej šunky možné dostať pri zachovaní ostatných komponentov.
v takejto cenovej relácii: amd-athlon-x2-340-d393486.htm
moje sys. info:

Hádám, že je v počítači většina komponent původní, 9 let stará. V aktuálním stavu má počítač hodnotu možná 2000. Vyměníš procesor, začneš řešit grafickou kartu, jenže na nějakou pořádnou nebude mít procesor dost výkonu, potom odejde deska, budeš mít v ruce čerstvě koupený procesor a budeš řešit, kde sehnat desku se socketem 755. Takhle starý počítač se nevyplatí udržovat při životě, nejlepší možné rozhodnutí je nechat ho dožít ve stavu, v jakém je a potom koupit nový.

presne, neoplati sa do tej vykopavky cpat dalsie $$.
AJ keby vymenil to P4 za core2duo, tak na 720p Youtube mu to aj tak stacit nebude.
Obecne, na tom PC nech zabudne na hocico vyssie, ako SD video, na ziadne HD (720p ci 1080p) ta vec nema vykon.

Za 9e existencie ten PC uz ma odzite svoje, a davno sa zaplatil, je nacase kupit novy. Aby to bolo vyhodne aj do buducna, a ma to byt len na kancelariu, tak neodporucam ist do nicoho slabsieho ako core i5-4460, co sa cpu tyka.

P4 za core2duo, tak na 720p Youtube mu to aj tak stacit nebude.

• Neblazni prosimte, proc by mu "nestacil" prehrat video v HD ci FHD, nebo snad DC je méne vykony jako mobilni <ARM> procesor?
To mu spis bude pri prehravani delat vetsi problém jeho <iGP>.

asi máte pravdu skutočne za tie roky ten komp ani nezaváhal a odslúžené teda má,pretože ja nie som facebookový typ a robil som na to naozaj všetko možné aj v súčasnosti ešte ťahá tv a plus prídavné komp. zdvojeno.