Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD, CPU upgrade staršej zostavy

Dobrý večer, mám nasledujúcu zostavu:
CPU:Intel Core 2 Duo E6400
GPU:Nvidia GeForce 8500 GT
RAM:6GB DDR2
HDD:500GB 5400 Seagate (presný model neviem, ale je to tak 4 roky starý disk)
250GB 5400 WD (tiež je tak 4 roky starý, možno aj viac)
Motherboard: Foxconn 965X7AA

Na moje účely mi bohate stačí (Office,Web browsing, Photshop, občas postrihanie nejakého videa, programovanie stránok...) a keďže som študent na nový nemám :D. Problém je, že mám starší disk zahltený súbormi a počítaču trvá štart programov strašne dlho, tak isto boot-time (niekedy aj 3-4 minúty) Otázka preto znie, či by tomu pomohlo ssd na systém a programy čo používam často a starší disk nechať len na dokumenty atď. Ak áno aký? (pozeral som Crucial MX100 a Kingston SSDNow 300). Poprípade či by pomohol upgrade na štvorjadrový Core 2 Quad. Za odpoveď predom ďakujem.

• Tak ten Core 2 Quad v jistém smeru pomuze, ale vyhodny by byl, kdyby jsi ho koupil za naky mensi peniz :-)
• Co se disku <SSD> tyce, v tvém pripade jde o zbytecnost a pohodlne ti staci <HDD> s rychlosti "7200_Rpm" (o proti tvému dosavadnimu 5400) a velikosti '1T' coz ti vyjde jako <SSD> s 5x mensi velikosti.