Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá obrazovka PC

Dobrý den,

téměř denně se stane, že mi zčerná obrazovka, ale počátač dál normálně běží. Nejčastěji při prohlížení internetu, nebo při načítání ve hře. Při hraní samotném či sledování filmu se to nestalo, jen při načítání. Občas se objeví i černobílé pruhy přes obrazovku, ale častěji prostě jen jako když ji člověk vypne. Vyzkoušel jsem celkem 2 monitory a nyní mám třetí úplně nový. Sestava je ještě v záruce, je to nově poskládané, ale chtěl bych vědět i Váš názor, protože s tímto problémem jsem tam počítač dával před nedávnem a bylo mi řečeno, ať zkusím vyměnit monitor, protože jinak v počítači nic nenašli (dělali zátěžový test prý).

Sestava:
ASUS M5A97 R2.0
AMD FX-6100
Kingston 8 GB DDR3 HyperX Fury Blue Series
GIGABYTE R7 250 Ulstra Durable 2 2GB
Zdroj 450W značku nevím
A relativně nový (asi 9 měsíců starý) HDD.

Děkuji za jakýkoliv typ čím by to mohlo být. Nejsem IT specialista, jen víceméě běžný uživatel, tak prosím pište mou řeči :D
Je to tu spíše na polemizaci čím by to mohlo být, chci o tom něco zjistit pro případ, že mi opět řeknou, že v počítači nic nenašli...

Hezký den přeji.

Jak si prisiel na to ze "počátač dál normálně běží"? Funguje numlock LED? kratke stalcenie powerbuttonu aktivuje normalny shutdown proces (praca harddisku 3sekundy a off) resp. sleep?
Ak ano, tak moze byt terbars vadna grafika alebo zdroj naprd, pouzivas integrovanu grafiku? Mozu byt aj ovladace nespravne nainstalene.

Tak v tomto pripade najskor grafika, ak je to integrovana tak asi doska alebo zdroj (skusit iny si pozicat na par dni z ineho PC)
Ovladace nainstaluj aktualne zo stranok vyrobcov zakl.dosky a grafiky, pre spravny Win, preistotu.
Monitor iny si uz dufam skusal (tiez si len pozicat na test z ineho PC, ne hned kupovat)

Grafiku integrovanou nemám. Zítra to vezmu na reklamaci. Je to ještě v záruce, Všechny komponenty jsou staré pár měsíců, takže mě zaráží, že už něco nefunguje... Děkuji za rady, snad se to brzy vyřeší :)

Jo a monitorem to není.. zkoušel jsem celkem 3 a každý to dělal a ani vypínání a zapínání a tahání ze zásuvky nepomohlo :)

Tak jsem s počítačem doma se slovy, že během doby, kdy to tam měli se žádný problém nenaskytl, tudíž se namají od čeho odpíchnout. Prý zkoušeli vše co jsem jim pospsal, zatížili počítač na 100% a také nic. Já ho doma zapnul, pustil net a bum, černá obrazovka. Nevím co už zkoušet.

BTW. jaky pouzivas kabel k monitoru? Uz si skusal iny kabel?
Ktory vystup grafiky pouzivas? Pouzivali oni stejny vystup? Skusil si iny vystup grafiky?
Skusil si uz kyvat kablom od monitora - nestane sa stejna vec ked s nim kyves?

Mas monitor a PC v stejnej 230v zastrcke? Nemas do PC zapojenu aj Tv alebo nejaku inu vec ktora je napojena na spolocnu antenu alebo ine 230V zastrcky? Skusal si uz trebars aj iny napajaci (230V) kabel k monitoru apod?

P.S. a ked sa nieco sere pri NEzatazeni, tak to prave NEmaju zatazovat. Ma to dovody. Problemy s napajanim napriklad mozu prave vznikat pri NEzatazeni, kvoli Cstates a naslednym periodicky narazovym odberom CPU. Ked to niekto potom chce diagnostikovat zatazovym testom, tak je magor.

Alebo - ked sa to stane, tak skus len vypnut monitor (kludne aj z 230V) a po 10sekundach zapnut, nabehne obraz? Alebo odpojit DVI/HDMI kabel a znova zastrcit, nabehne znova? apod. Bez restartovania PC.
(ak pomoze vypnut/zapniut monitor tak to moze byt fakt v monitore, ak pomoze manipulacia s kablom moze to byt aj kontaktami, moze to byt ale aj problem ovladacov alebo kvality signalu z grafiky apod. Odnes im tam aj svoj monitor :)