Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní PC poslední kontrola

Dobrý den, rád bych ještě nechal naposledy zkontrolovat svoji pc sestavu, která bude sloužit především k herním účelům, s rezervou výkonu do budoucna.

Odkaz zde (bez Windows): http://www.czc.cz/3m8ubq9onigjaaui1a2prqqlmb/sezna m

SSD plánují dokoupit časem (nezvyšuje přímo herní výkon, tudíž není prioritou).

Mé dotazy se týkají především skříně a zdroje - uchladí se ve mnou vybrané skříňi dostatečně všechny komponenty - ve skříni by měly být 3 větráčky. Bude zdroj stačit (případně, má zdroj dostatečnou rezervu? Nerad bych, aby při první příležitosti vyhořel).

Zdejší fórum jsem již procházel a sestavu se snažil tvořit podle zde navržených sestav, tak doufám, že v tomto návrhu není příliš mnoho nesmyslů.

Předem děkuji za odpovědi.

Ano, zdroj i chlazení je dostačující.

Ale za tyhle prachy by se to dalo poskládat mnohem lépe. Pokud chápu správně, že těch cca 32k je finanční strop? Tak za tu cenu už máš skoro HIGH END. Kdybys ušetřil na nesmyslných RAMkách, nelpěl nutně na Skylake a vyměnil desku, mohl bys tam nacpat i GTX 980, ale to je tvé rozhodnutí :-)

No, já to nebudu skládat na CZC, sem jsem to hodil protože mi jejich seznam přijde nejpřehlednější. V eshopu kde si nechám sestavu postavit stojí tyto paměti asi 1700 Kč, ale zase ostatní komponenty jsou lehce dražší (ale v kamenné pobočce tohoto eshopu pracuje známý, který staví PC, tak radši připlatím pár stovek za kvalitně sestavené pc, než riskovat CZC). Jinak Nvidia prý nebude mít kompletní podporu DX 12, proto R9 390. (Druhou, ale také o 3000 dražší variantou by byla R9 390X a cenový rozdíl GTX 980 je dokonce více než 5000Kč).

Mockrát děkuji, všechny vypadají dobře. Jinak do těch prvních dvou by byl počítám potřeba dokoupit ještě jeden větráček (Viděl jsem tu někde téma, že nejlepší chlazení je 1 větráček vepředu dole na nasávání chladného a jednen vzadu nahoře na vyfukování horkého vzduchu).

Jinak tedy, tento příspěvek mi nasadil brouka do hlavy.....teoreticky by to pc šlo postavit pouze na 4jádrovém netaktovacím i5 6600 ale s grafikou r9 390x. Pak by mě tedy zajímalo, jak moc by se výkon ve hrách lišil od výše uvedeného s i7 6700 a r9 390 (prakticky rozhodování lepší grafika a horší procesor vs. lepší procesor a horší grafika) Rozdíl v ceně by byl do 500 kč mezi oběma těmito variantami, za předpokladu, že r9 390x by stále i s rezervou utáhl výše zmíněný 550W seasonic.

Zde jsem fakt ztracen a rád bych znal názory ostatních.