Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem P4 vs. Celeron

Ahoj, mám Celera a můžu ho vyměnit za P4. Oba jsou na 3,4 GHz, 1G RAM v PC mi ale "jede" na
533MHz. Vyplatí se to vyměnit ? Slyšel jsem, že dost topí, asi by to potom chtělo lepší chladič, co ? Děti paří hry, já v CADu.... dík za info...

no, v BIOSU se dá ještě leccos ohledně vent. nastavit, - jinak, dosáhl jsem kompromisu, vent. jede tak, že je to sluchově přijatelné a teplota CPU je 62C při plném zatížení - je to přijatelné ? (měřeno Everestem)

odpol. pro něj skočím, - napadlo mně,- bude u něj pravděp. menší hluk, ale vyzařované ztrátové teplo bude asi stejné, což ? A - komparační testy na výkon udělám později - o kolik procent (asi) si tou výměnou polepším ?

souhlas, je to tak, jak říkáš - ten nárust teploty v PC při zavřené bedně způsobuje graf.karta, fouká totiž teplý (horký) vzduch dovnitř. Potřeboval bych, aby "výduch" z této karty byl mimo škatuli, napadlo mě řešení pomocí vhodně upravené hadice :-/, profi verzi pro svůj záměr jsem nenašel....V PC mi jedou tři ventilátory (zdroj,CPU,grafárna).... Více cooleru, jo - lepší chlazení :-) ale - větší kravál..:-( ...už tak se mi zdá, že to (hlavně v noci) dost řve... Otevřená case se mi taky moc nelíbí, v kombinaci s mým tříletým potomkem by to mohlo dopadnout všelijak...

vice ventilatoru nerovna se automaticky vetsi hluk. Velmi jednoduse se da rict, ze zvuky se prekryvaji, ale nescitaji, takze vzdy uslysis ten nejhlasitejsi.Ani bys nemusel dumat nad "vyfukem" z grafiky (i kdyz by to samozrejme bodlo), pokud by v celem kejsu byl rozumny pruvan